Rok po koncercie na Orange Warsaw Festival, Brytyjczycy powrócą do Polski. 4 lipca zagrają w Gdyni na Open'erze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tom Meighan i perkusista Ian Matthews zaczęli grać wspólnie w 1997 roku w Leicester. Nagrywanie debiutanckiego albumu zajęło im kilka lat, imienny debiut z 2004 roku zapoczątkował trwającą do dziś dobrą passę zespołu.

Zobacz też: Pierwsi artyści Open'er Festival 2015. Sprawdź, kto zagra

Drugi album, "Empire", podtrzymał miłość do zespołu fanów The Stone Roses czy Oasis i zadebiutował na "jedynce" brytyjskiej listy przebojów. Sukces powtórzyła trzecia płyta, "West Ryder Pauper Lunatic Asylum", której singiel "Fire" został użyty jako hymn Premier League.

Mimo zmian w stylistyce i składzie, album był sukcesem, który dało się zmierzyć miejscem na krótkiej liście Mercury Prize, nagrodami magazynu Q i Brit Awards.

Początkowo zespół funkcjonował jako Saracuse, a ich obecna nazwa zaczerpnięta została od nazwiska Lindy Kasabian zamieszanej w zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Miras (gość)

    Headliner ?? Żałosne, że Polacy nie potrafią już mówić i pisać w języku ojczystym. Czy nie można było napisać : gwóźdź programu, gwiazda, największa atrakcja .... ? Znajomość obcych języków jest niezwykle przydatna ale nie zapominajmy własnego. Nieustający szacunek dla profesora Miodka.