Krzysztof Globisz potrzebuje pomocy

Krzysztof Globisz potrzebuje pomocy (© archiwum/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aktor Krzysztof Globisz doznał rozległego wylewu. Teraz potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. Pomóc będzie można m.in. 15 lutego podczas specjalnego koncertu w Filharmonii Krakowskiej.

Aktualizacja 17 lutego:

- Udało nam się zebrać rekordową kwotę 120 500 zł. Pieniądze trafią na subkonto Krzysztofa Globisza i sfinansują jego leczenie i dalszą rehabilitację. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom - informuje fundacja Anny Dymnej "Mam marzenie".

Wybitny krakowski aktor Krzysztof Globisz, doznał wylewu w lipcu 2014 roku. Wciąż jest poddawany rehabilitacji. To niestety kosztuje, dlatego też przyjaciele zwracają się o pomoc.

15 lutego Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Filharmonia Krakowska, zapraszają na szósty koncert charytatywny z okazji walentynek. Tym razem cały dochód z biletów zostanie przekazany na leczenie Krzysztofa Globisza. Koncert zostanie zatytułowany "Nasz Anioł w Krakowie". Wystąpią: Ewa Kaim, Joanna Kulig, Anna Radwan, Anna Szałapak, Adam Nowak, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Jerzy Trela oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej.

Krzysztof Globisz urodził się na Śląsku w 1957 roku. Jest profesorem sztuk teatralnych, wykładowcą krakowskiej PWST. Jest cenionym aktorem teatralnym, zagrał również w kilkudziesięciu polskich filmach, oraz podkładał głos w kilku animacjach. Do jego najbardziej charakterystycznych ról zaliczyć można odegranie postaci Giordano w filmie "Anioł w Krakowie" z 2002 roku.

- Krzysztofa często nazywamy „Aniołem”. Nie tylko dlatego, że zagrał po mistrzowsku tytułową rolę w filmie „Anioł w Krakowie”. Mówimy to z uśmiechem, niby półżartem, ale zawsze, gdy Go spotykamy, kiedy z Nim rozmawiamy, gramy z Nim, nawet gdy o Nim myślimy, robi nam się jaśniej i cieplej. Krzysztof nigdy nie odmawiał pomocy innym. Zawsze był tam, gdzie ktoś Go potrzebował. Jest naszym kochanym Bratem, Przyjacielem – pisze na stronie fundacji Mimo Wszystko Anna Dymna.

Podczas koncertu będzie można wylicytować pióra i zegarki, która zostaną przekazane przez ludzi kultury i sportowców specjalnie na ten cel. Aukcja będzie również prowadzona również w internecie.

Bilety – cegiełki, w cenie 50 zł i bilety w strefie VIP: 100 zł, dostępne w kasie Filharmonii. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitacje Krzysztofa Globisza.

Pomóc można również przelewając pieniądze na konto fundacji:

Numer subkonta Krzysztofa Globisza w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”:

BZ WBK SA 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343, z dopiskiem „Krzysztof Globisz”


Więcej: "Paka dla bezdomniaka": kup kalendarz charytatywny z gwiazdami [zdjęcia]

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  wyborca (gość)

  A ten "slynny" medyk Arkulowicz nie POmoze ? - a moze pani Kopacz ( 100 milionow),ktora skladala kwiaty pod pomnikiem banderowcow w Kijowie? Albo pan najwazniejszy Kandydat na Prezydenta ktory bardzo kocha Patroszenke???

  NA POMOC CZEKAJĄ (gość)

  Ilona i Małgorzata Kazimieruk OFIARY HANDLU LUDŻMI wywiezione z Zabrza na sprzedaż przez dyrektora MOPR Zbigniewa Gurnacza