Kadr z "Opowieści wigilijnej"

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zobaczcie, jakie książki warto przeczytać w święta. "Opowieść wigilijna" to tylko jedna z wielu pozycji, po które możecie sięgnąć.

Klasyczną pozycją na święta Bożego Narodzenia może być "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa - książka, która nie tylko głównego bohatera nauczy pokory. Zakładamy jednak, że tę pozycję znacie. W końcu to jedna z obowiązkowych lektur. Jakie książki jeszcze warto przeczytać?

Coś dla fanów kryminałów. Serdecznie polecamy, jeżeli jesteście fanami kryminałów, "Święta ze śmiercią". Porucznik Eve Dallas musi kupić mężowi świąteczny prezent, ale jej głowę zaprząta kolejne morderstwo. Kolejny dobry kryminał Nory Roberts. Książka dostępna jest wciąż m.in. w księgarniach Matras i salonach Empik.

Coś dla czytelników, którzy chcą się wzruszyć. "Najcenniejszy dar" Richarda Paula Evansa to książka, która wzruszy Was do łez. Opowiada o tym, jak Richard z rodziną wprowadza się do rezydencji, w której muszą się opiekować starszą panią. Niestety ta choruje. Książka dostępna w salonach Empik.

Coś dla zainteresowanych filozofią. "Tajemnica Bożego Narodzenia" to książka autorstwa Josteina Gaardera, w której nie tylko pochylamy się nad istotą świąt, lecz także analizujemy wątki psychologiczne i filozoficzne. Książka jest już niedostępna, można szukać w bibliotekach.

Coś dla tych, którzy chcą ominąć świąteczny szał zakupów. "Ominąć święta" Johna Grishama to książka dla tych, którzy chcą ominąć szał zakupów, korki na ulicach, gorączkę przygotowań i siedzenie w kuchni. Zamiast tego możecie razem z Grishamem znaleźć sposób na to, jak ominąć te święta...

Coś dla szukających miłości. "Zdążyć na Boże Narodzenie" Davida Baldacciego to powieść o dziennikarzu, który jadąc pociągiem do swojej dziewczyny, spotyka swoją dawną sympatię. Czy główny bohater dotrze na Boże Narodzenie, z kim będzie chciał spędzić święta?

Coś dla szukających krótkiej lektury. Dla Was idealna będzie książka "9 Wigilii" - zbiór opowiadań, prezentujących różne spojrzenia na Wigilię i święta Bożego Narodzenia. Autorami są m.in.: Jerzy Pilch, Joanna Szczepkowska, Paweł Huelle i Wojciech Kuczok.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  mincik.minn@...

  najlepiej jakieś lekkie i przyjemne książki mi bardzo spodobała się książka do zobaczenia we włszech, nabyłam ją w promocyjnej cenie na ksiegarnia-internetowa.pl

  castana

  moim zdaniem jak tylko się ma wolną chwilę to warto sięgnąć po dobrą książkę. Ja polecam wam przeczytać house of cards, bardzo dobra, ciekawa i wciągająca. Nie można się od niej oderwać.