Maciej Iwański  i  Sławomir Peszko to w tej chwili najlepsi piłkarze Legii  oraz Lecha Maciej Iwański  i  Sławomir Peszko to w tej chwili najlepsi piłkarze Legii  oraz Lecha

Maciej Iwański i Sławomir Peszko to w tej chwili najlepsi piłkarze Legii oraz Lecha

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kto będzie strzelał bramki dla Legii, skoro Takesure Chinyama znów jest kontuzjowany i najprawdopodobniej nie zagra z Lechem Poznań? Jak poradzi sobie defensywa gości bez Manuela Arboledy (też leczy uraz)?

Czy trener Jacek Zieliński posadzi na ławce Hernana Rengifo, by zrobić miejsce dla dodatkowego pomocnika? Przed piątkowym hitem naszej ekstraklasy pytań jest wiele, a kibice liczą już godziny do pierwszego gwizdka. Choć tym razem nie można jeszcze mówić, że jest to mecz o mistrzostwo Polski, tak jak poprzednie starcie obu zespołów przy Łazienkowskiej – wiosną.

Wtedy skończyło się remisem 1:1. Jak będzie tym razem? Trudno powiedzieć, biorąc pod uwagę, że i w Warszawie, i w Poznaniu trochę się od tego czasu zmieniło. W Legii nie ma już sprzedanego do AEK Ateny Rogera Guerreiro. Lech stracił Rafała Murawskiego (Rubin Kazań), pozbył się również trenera Franciszka Smudy. Spróbujmy jednak porównać obie drużyny.

Bramkarze

Tu przewagę ma Legia, bo Jan Mucha jest lepszy od Grzegorza Kasprzika. Słowak to dziś bezsprzecznie najlepszy specjalista w swoim fachu w naszej ekstraklasie. Za najlepszą rekomendację wystarczy tu fakt, że grając w Warszawie został również numerem jeden w reprezentacji swojego kraju. A ta z Muchą w bramce jest już niemal pewna wyjazdu na przyszłoroczny mundial do RPA.

Jego vis a vis nie spełnia za to na razie pokładanych w nim nadziei. Nie chodzi nawet o dziesięć straconych w tym sezonie przez Lecha goli (Mucha na razie wpuścił jednego), bo trudno za wszystko winić golkipera. Nie da się jednak ukryć, że Kasprzik gra w kratkę. Niektórzy są nawet zdania, że na treningach prezentuje się gorzej od Krzysztofa Kotorowskiego.

– W Piaście Gliwice był przez cały czas w ogniu walki, bo strzelali do niego jak do kaczki. W Lechu jest inaczej, czasem ma zaledwie kilka interwencji w całym meczu, to dla niego nowa sytuacja – tłumaczy go Zieliński. Trener Lecha zapytany, czy zastanawiał się nad zmianą w bramce, szybko uciął wszelkie spekulacje.
– Kasprzik jest naszym nr 1 – powiedział. Tu jednak punkt dla warszawskiej Legii.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!