Ligi amatorskie: Składy naszych grup Ligi amatorskie: Składy naszych grup

(© JC)

Ligi amatorskie: Składy naszych grup.

Ligi amatorskie: Składy naszych grupWielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu zatwierdził już i podał do publicznej wiadomości składy grup rozgrywek amatorskich, w których występują drużyny z naszego terenu. Najważniejsza informacja jest taka, że rozgrywki wystartują w większości już w trzeci weekend sierpnia.

Wstępne terminarze przygotowano, jednak życie nauczyło nas, że zarówno godziny, jak i dni rozgrywania spotkań mogą się jeszcze zmienić. W związku z tym, dziś podamy składy poszczególnych grup. Wskażemy również nasze typy do awansu oraz spadku, choć związek nie opublikował (do momentu oddania numeru do druku) nowego regulaminu rozgrywek.

Klasa okręgowa grupa zachodnia. W sezonie 2017/2018 w lidze zagra 13 zespołów. Nowe ekipy to Obra Zbąszyń oraz Orkan Konarzewo. Pozostałe, to już znane teamy: Pogoń Lwówek, Sparta Szamotuły, TSG Kamieniec, Spójnia Strykowo, Sokół Rakoniewice, Sokół Pniewy, Płomień Przyprostynia, Mawit Lwówek, Lipno Stęszew, Czarni Wróblewo i Błękitni Wronki.

Naszym zdaniem o awans powalczy Sokół Pniewy, Błękitni Wronki, Płomień Przyprostynia i ekipa z Szamotuł. O utrzymanie powalczy zaś Sokół Rakoniewice, Orkan Konarzewo i Spójnia Strykowo.

A - klasa grupa 3. Tym razem będzie w niej rywalizować 14 zespołów czyli: Huragan Michorzewo, Inter Zdrój, KS Mosina, Canarinhos Skórzewo, LZS Wąsowo, LZS Wronczyn, NAP Nowy Tomyśl, NKS Niepruszewo, Orzeł Granowo, Patria Buk, Promień Opalenica, Szturm Junikowo Poznań, Wicher Strzyżewo, LSS Ptaszkowo. Awans? Powalczy Patria Buk, Orzeł Granowo i Skórzewo. O utrzymanie? Inter Zdrój, LSS Ptaszkowo oraz drużyny, które awansowały.

W B - klasie grupie 2, którą głównie tworzą ekipy z okolic Poznania i Szamotuł, wystąpi też Sparta Brody. Nasz rodzynek nie ma raczej szans na awans - przynajmniej sądząc po ostatnich wynikach ekipy z gminy Lwówek.
Wszystkie nasze ekipy znajdą się za to w grupie 4 B -klasy. Będzie tam rywalizować 15 zespołów: Zieloni Lubosz, TS Nowy Tomyśl, Płomień II Przyprostynia, Pieczarka Wielichowo, Piast Jabłonna, Orzeł Rostarzewo, Orlik Sepno, Ogrol Sielinko, Nasza Dyskobolia Grodzisk, Jastrząb Rudniki, Huragan Łomnica, Grom Zębowo, Dąb Bolewice, Borusja Boruja Kościelna, Błędno Nądnia.

Awans? Zieloni Lubosz, Orzeł Rostarzewo, Dąb Bolewice i TS Nowy Tomyśl, to drużyny, które naszym zdaniem powalczą o A-klasę.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!