Lwówek: Pożar domu. W niedzielę po godzinie 19 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku jednorodzinnym przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. W sumie w działaniach udział wzięło 5 zastępów z JRG nowy Tomyśl, OSP Lwówek i OSP Bolewice.

Lwówek: Pożar domu - zobacz zdjęcia!- Po przyjeździe na miejsce akcji pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest część konstrukcji dachu. Działania gaśnicze prowadzone były jednocześnie z wnętrza budynku oraz podwórza, gdzie na skutek przepalenia się płyt eternitowych na zewnątrz zaczęły wydostawać się języki ognia. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki poddasza w celu odsłonięcia drewnianej konstrukcji dachu oraz dogaszenia tlących się jeszcze elementów. Ogień rozwijał się na wysokości stropu, dlatego konieczne było zerwanie wełny mineralnej. W miejscu, gdzie pożar wyrządził najwięcej zniszczeń znajdowała się lampa oraz wentylator. Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z tych urządzeń przyczyniło się do powstania pożaru. Na koniec strażacy zajęli się zabezpieczeniem folią dachu przed opadami atmosferycznymi. Na szczęście żaden z domowników nie doznał poważniejszych urazów - tak zdarzenie opisali na swojej stronie internetowej strażacy z OSP Lwówek.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!