(© Archiwum )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś w poznańskim Sądzie Okręgowym zaczyna się proces podejrzanego o zabójstwo żony Andrzeja K.

Na środę 1 lutego zaplanowano pierwszą rozprawę, podczas której poznański Sąd Okręgowy przesłucha byłego policjanta - oskarżonego o podpalenie swojej żony. Zbrodnia, do której doszło w lutym ubiegłego roku, wstrząsnęła lokalnym środowiskiem.

45-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego podczas snu, została oblana benzyną silnikową i podpalona. Niestety w wyniku rozległych poparzeń, niewydolności oddechowej i wielonarządowej po dwóch dniach od zdarzenia zmarła w szpitalu w Siemianowicach Śląskich.

Podejrzenia padły na męża kobiety, z którym od dłuższego czasu żyła w separacji, czekając na rozstrzygnięcie sprawy rozwodowej. 50-latek, emerytowany policjant (służbę zakończył w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie) miał według prokuratury w nocy przyjechać do domu na ulicę Strumykową, wejść do pokoju żony i dokonać tego czynu. Od początku toczącego się postępowania policji i prokuratury, mężczyzna nie przyznaje się jednak do winy.

- Jest to niewątpliwie sprawa poszlakowa - mówi prokurator Dariusz Bizoń z Prokuratury Rejonowej w Grodzisku. - Pewne dowody się wiążą, jeśli jednak nie dysponowalibyśmy żadnymi, wówczas sprawa zostałaby umorzona. Będę wnosił o przeprowadzenie wizji lokalnej w domu zamordowanej 45-latki, aby dokładnie zobrazować co się tego dnia dokładnie wydarzyło. Przypuszczamy, że najpierw oparzona kobieta wybiegła na posesję, zadzwoniła domofonem do sąsiedniego domu swojej bratowej, następnie doszła do drogi - tam zatrzymał się kierowca tira, który zaalarmował służby ratownicze. Przesłuchaliśmy również właścicieli samochodów marki opel agila z powiatu grodziskiego. Podejrzany był właścicielem takiego auta. Samochód tej marki w noc tragedii namierzył również miejski monitoring. Chodziło o ustalenie wszelkich możliwych wątków w śledztwie - dodał prokurator.

Początek tego roku, to dla najbliższych sąsiadów podpalonej kobiety, powrót do dramatycznych wspomnień. - Niczego nie słyszałam, ani nie widziałam. To przecież była noc - mówi Barbara Kuczyk, która będzie zeznawała na rozprawie. - O zbrodni dowiedziałam się dopiero rano. Naprawdę trudno uwierzyć w to co się stało. Byliśmy bardzo lubiącymi się sąsiadami. Odwiedzaliśmy się, jak nasze dzieci były małe - dodała.

W notce prasowej sporządzonej przez prokuraturę czytamy : “W toku postępowania ustalono, że swoim działaniem oskarżony sprawił pokrzywdzonej nieprzeciętny ból i cierpienie. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest oskarżenie Andrzeja K. o działanie ze szczególnym okrucieństwem, spowodował on bowiem cierpienie ofiary znacznie wykraczające ponad cel, do którego oskarżony zmierzał. Andrzej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. Wyjaśnił, iż w czasie zdarzenia cały czas przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Przestępstwo zarzucone oskarżonemu zagrożone jest karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego więzienia.”

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!