Kilkadziesiąt tysięcy kibiców – na przyjazd takiej liczby fanów piłki nożnej liczą władze Poznania w czasie trwania Mistrzostw Europy 2012. Trzeba będzie nie tylko ich gdzieś położyć, nakarmić, ale także ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kilkadziesiąt tysięcy kibiców – na przyjazd takiej liczby fanów piłki nożnej liczą władze Poznania w czasie trwania Mistrzostw Europy 2012.

Trzeba będzie nie tylko ich gdzieś położyć, nakarmić, ale także zapewnić rozrywkę pomiędzy meczami i miejsca, gdzie spokojnie będą mogli spędzać czas i oglądać transmisje sportowe. I na dodatek trzeba to zrobić tak, żeby kibice wyjeżdżając z Poznania wiedzieli, że tu się lepiej przeżywa mecze niż w jakimkolwiek innym miejscu.

Stworzenie stref kibica planuje Estrada Poznańska wraz z urzędnikami miejskimi. Pierwsze przymiarki były już w ubiegłym roku, kiedy na placu Wolności stanął ogromny namiot. Można tam było nie tylko wypić piwo, ale też i oglądać mecze w Austrii i Szwajcarii.

Najprawdopodobniej na Euro 2012 powstaną dwie takie strefy. Pierwsza z nich sięgać będzie od placu Wolności aż do Starego Rynku. Ma przyciągać nie tylko gości, ale także poznaniaków, którzy nie zdobędą biletów na stadion.

Druga, znacznie większa strefa, planowana jest na terenie Targów. Tam też prawdopodobnie powstanie centrum tanich noclegów. W halach targowych, jak w schroniskach młodzieżowych, będzie można przespać się za niewielkie pieniądze. Takie rozwiązania były już praktykowane na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku i Europy w Austrii. Tam jednak stawiano specjalne mieszkalne kontenery. W Poznaniu fan futbolu nie tylko spać ma w budynku, ale jednocześnie w strefie kibica obejrzy transmisję. Jest to także miejsce, z którego w ciągu 15 minut można dotrzeć na stadion.

Strefy kibica to nie tylko puby i telebimy. Byłyby to też miejsca koncertów, występów, gromadzących się tłumów chcących bawić się ludzi – i o to chodzi!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!