– Mieszkańcy osiedla Olmin na Bielsku pod Międzychodem oddali do użytku nowe boisko trawiaste wraz z placem zabaw. Kompleks powstał na osiedlu dzięki ich pracy. Mieszkańcy uzbierali 11 tys. złotych. Magistrat dołożył 3,1 tys. złotych i bezpłatnie przekazał grunt. Znaleźli się też prywatni sponsorzy. To wszystko sprawiło, że marzenie się spełniło.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Plac zabaw i boisko kosztowały 16 tys. złotych – mówi Wojciech Szychowiak, sołtys Bielska. – Plac zabaw posiada wymagane atesty i spełnia wymogi BHP – zaznacza.

– Pomysł zrobienia boiska zrodził się trzy lata temu – mówi Dariusz Łodyga, członek Rady Sołeckiej Bielska. – W maju ruszyliśmy. Po pracy spotykaliśmy się na placu i działaliśmy. Wszystkim kierował Jan Witt – zaznacza.

– To nie koniec inicjatyw mieszkańców Bielska – mówi Krzysztof Wolny, międzychodzki radny. – Już wkrótce powstanie stowarzyszenie, które zajmie się sprawami mieszkańców i wyglądem naszej miejscowości – zaznacza sołtys Szychowiak. – Mamy już bibliotekę, teraz oddaliśmy do użytku kompleks sportowy. Latem rozpoczęliśmy porządki na plaży nad jeziorem. Zamierzamy rozpocząć prace nad świetlicą i dalej inwestować w plażę. Chcemy także poprawić estetykę wsi, przygotowując porządne śmietniki – dodaje.

– Po Kamionnie to drugie sołectwo w gminie, które tak korzysta ze swej samorządności – cieszy się Roman Musiał, burmistrz Międzychodu.
– Bielsko z pewnością skorzysta z Funduszu Sołeckiego – dodaje. – Będziemy mieli do wykorzystania w przyszłym roku 21 tys. złotych – podsumował Krzysztof Wolny.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!