Oby Julia Michalska i Magdalena Fularczyk miały powody do radości także po finale Oby Julia Michalska i Magdalena Fularczyk miały powody do radości także po finale

Oby Julia Michalska i Magdalena Fularczyk miały powody do radości także po finale (© M. Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To był dzień poznańskich wioślarek - Julii Michalskiej i Magdaleny Fularczyk (obie Tryton), które wygrały w czwartek swój wyścig półfinałowy w dwójkach podwójnych podczas mistrzostw świata, rozgrywanych na jeziorze Maltańskim. Tym samym Polki popłyną w sobotnim finale tej konkurencji i z pewnością powalczą o jeden z medali.

Biało-czerwone rozpoczęły wyścig półfinałowy mocno skoncentrowane i po 500 metrach zajmowały drugie miejsce. Na czele były Bułgarki Rumiana Nejkowa i Miglena Markowa, a nasze zawodniczki traciły do nich zaledwie 0,07 sekundy, a same minimalnie wyprzedzały Amerykanki (Megan Kalmoe, Ellen Tomek), z którymi przegrały podczas tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Lucernie.

Sytuacja zmieniła się po kolejnych 500 metrach. Prowadziły Amerykanki z przewagą 0,10 sek. nad Polkami, a trzecie były Bułgarki (traciły 0,60 sek. do Michalskiej i Fularczyk). Po 3/4 dystansu nadal na czele były Amerykanki, przed Polkami i Bułgarkami. Ale na ostatnim odcinku doskonale popłynęły Polki. Podopieczne trenera Marcina Witkowskiego ,,włączyły'' naprawdę piąty bieg i pokazały swoim rywalkom że są bardzo mocne. Michalska i Fularczyk w szybkim tempie po prostu ,,odpłynęły'' Amerykankom i Bułgarkom. Te pierwsze straciły do naszej dwójki 3,05 sekundy, natomiast te drugi - już 5,97 sekundy.

Bardzo ważne, że po zakończeniu wyścigu obie Polki czuły się bardzo dobrze, a to znaczy, że rywalizacja toczyła się praktycznie pod ich dyktando. Były więc naprawdę powody do zadowolenia i radości z dobrego występu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!