Wojciech Olbryś, komendant wielkopolskiej policji, w sobotę odebrał nominację generalską na nadinspektora. Szef policji w Wielkopolsce z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji odebrał szablę oficerską jako ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wojciech Olbryś, komendant wielkopolskiej policji, w sobotę odebrał nominację generalską na nadinspektora. Szef policji w Wielkopolsce z rąk wiceministra spraw wewnętrznych i administracji odebrał szablę oficerską jako symbol stopnia generalskiego.

Wojciech Olbryś jest szefem wielkopolskich policjantów od niemal dwóch lat. Przed przyjściem do Poznania kierował policjantami między innymi w Warszawie i Kielcach.

Jest on kolejnym komendantem z Wielkopolski, który dosłużył się stopnia generała. Wcześniej ten sam stopień otrzymał Henryk Tusiński.

W sobotę oprócz Wojciecha Olbrysia do stopnia generała został awansowany także Krzysztof Gajewski, komendant kujawsko-pomorskiej policji. To jedyne awanse podpisane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że MSWiA wnioskowało o awans dla sześciu komendantów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!