Paweł Szałankiewicz na swoich zdjęciach pokazuje, że Górny Śląsk ma swój urok!

Pewnie często spotkaliście się ze stereotypem, że Śląsk jest regionem brzydkim, brudnym i nieatrakcyjnym? Nic bardziej mylnego! A udowadnia to na swoich fotografiach Paweł Szałankiewicz.

Paweł Szałankiewicz jest poetą, fotografem i dziennikarzem. Przez wiele lat działał w bytomskiej grupie poetyckiej „Obok Sceny”. Z czasem pióro zamienił na aparat fotograficzny, który dziś służy jako główny środek jego wyrazu. Fotografuje głównie śląskie krajobrazy, pejzaże, miasta, ulice, ludzi.

- Śląsk jest magiczny. To oczywiście banalne stwierdzenie, ale żaden inny region w Polsce nie ma tylu kontrastów, ile Górny Śląsk. Z jednej strony mamy pejzaże przemysłowe z wrastającymi w niebo kominami i wieżami wyciągowymi, z drugiej strony mamy sporo ruin nie tylko poprzemysłowych, które posiadają niezwykły urok i klimat. A do tego dochodzą ludzie – nietuzinkowi, często nieprzewidywalni, dzięki którym Śląsk jest niezwykłym miejscem. Poza tym Śląsk to nieprzebrana kopalnia tematów fotograficznych, na które chyba nie starczy całego życia, aby to wszystko uwiecznić - mówi fotograf.

Zobacz również: Góry mogą być takie piękne! Cudowne fotografie Jakuba PołomskiegoPaweł Szałankiewicz na swoim koncie ma dwie wystawy: „zamrożone w czasie” oraz „Górny Śląsk w Obiektywie”, która niedawno zadebiutowała w Galerii na Poziomie w Agorze w Bytomiu. Ponadto współtworzył wystawę fotografii na ubiegłoroczną Industriadę.

Najnowsze fotografie znajdziecie na facebooku Invisible moments

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!