Jeszcze tylko tydzień pozostał do wielkiego widowiska lotniczego w Poznaniu – a w zasadzie do kumulacji dwóch imprez Poznań Air Show 2018 i wojskowych ćwiczeń NATO Tiger Meet 2018.

W weekend 19-20 maja na Ławicy odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Poznań Air Show. Nad Poznaniem pojawi się osiemdziesiąt statków powietrznych, w tym przepięknie malowane w tygrysie barwy samoloty wojskowe i śmigłowce z USA, Wielkiej Brytanii Czech, Węgier, Grecji, czy Szwajcarii.

CZYTAJ TAKŻE: Poznań Air Show, czyli weekend 19-20 maja na Ławicy pod znakiem święta lotnictwa, historii i dobrej zabawy

Sto tysięcy widzów – bo tylu spodziewają się powitać Międzynarodowe Targi Poznańskie – obejrzy ponad 12 godzin pokazów dynamicznych w powietrzu, a do tego bogatą wystawę statyczną.

[przycisk_galeria]
Swoje umiejętności zaprezentują piloci m.in. Grupy Akrobacyjnej Żelazny, czy czeskiego Pterodactyl Flight, latającego na replikach samolotów sprzed dosłownie stu lat. W locie zaprezentują się też uczestnicy ćwiczeń NATO Tiger Meet, w tym m.in. nasze F-16 z Tiger Demo Team Poland.

Zobaczymy rzadko spotykanego myśliwskiego CAC 13 Boomerang, myśliwca z Australii weterana walk z Japończykami w czasie II wojny a także słynnego Spitfire’a XVIE, myśliwca używanego przez polskie dywizjony w Anglii, w tym przez nasz, 302 Poznański.

Warto sprawdzić, jak kupić bilet (jednorazowy – 80 zł, w przedsprzedaży taniej), gdzie zaparkować samochód i jak skorzystać z komunikacji publicznej na www.poznanairshow.pl.

Tak było dwa lata temu na Ławicy:Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!