Nie ma chętnych na remont łącznika w Wielichowie Nie ma chętnych na remont łącznika w Wielichowie

Nie ma chętnych na remont łącznika w Wielichowie (© Magdalena Łukaszewska )

Modernizacja jednego z łączników przy miejscowej szkole stwarza sporo kłopotów. Głównym jest znalezienie wykonawcy dla tego przedsięwzięcia.

Problem z przejściami łączącymi dwa budynki Szkoły Podstawowej w Wielichowie oraz jeden z tych obiektów z salą gimnastyczną, istnieje już od 2013 roku. Wszystko ze względu na to, że przejścia nie są ogrzewane ani wentylowane. Co za tym idzie latem jest w nich bardzo gorąco, a zimą panuje tam chłód. Jest to również między innymi wynik zastosowania poliwęglanowych, przejrzystych zadaszeń.

To, że remont wykonać trzeba jest bezdyskusyjne, jednak kłopot do tej pory stanowiły koszty z tym związane. Dlatego też realizację modernizacji łączników przekładano w czasie.

Trzy lata temu ta sprawa ponownie wróciła na forum miejscowej rady. Wtedy też władze Wielichowa zwróciły się do architekta, który wykonał m.in. projekt łączników o przedstawienie koncepcji na ich przebudowę, tak aby przejścia mogły stać się bardziej funkcjonalne. Po jakimś czasie ratusz otrzymał projekt przebudowy. Jednocześnie podjęto decyzję o podzieleniu przedsięwzięcia na etapy. Pierwszy z nich miał objąć remont łącznika pomiędzy budynkiem dawnego gimnazjum a salą gimnastyczną. Zakres prac był spory i obejmował głównie wymianę pokrycia dachowego, odnowienie wnętrza i wprowadzenie możliwości wentylacji tego przejścia.

Zgodnie z pierwotnym planem pierwsze prace miały rozpocząć się podczas wakacji w 2017 roku. Ratusz ogłosił trzy przetargi. Dwa z nich zostały unieważnione ze względu na brak ofert, z kolei trzeci pozostał bez rozstrzygnięcia, ponieważ zaproponowana przez wykonawcę cena byłą wyższa niż gmina planowała przeznaczyć na to zadanie. Przedsięwzięcie przeniesiono więc na 2018 rok.

W połowie kwietnia wielichowski urząd ponownie przystąpił do poszukiwania wykonawcy dla tego przedsięwzięcia. Zaplanowano, aby prace rozpoczęły się wraz z końcem roku szkolnego i zostały zrealizowane do 31 sierpnia tego roku, tak aby uczniowie od września mogli korzystać ze zmodernizowanego przejścia. Kilka dni temu władze miasta poinformowały o unieważnieniu tego postępowania. Jak się okazało do miejscowego ratusza nie została złożona żadna oferta od firm, które byłyby zainteresowane przeprowadzeniem modernizacji łącznika. Co to oznacza?

- W minionym tygodniu spotkaliśmy się z dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielichowie, aby omówić tę kwestię. Pod uwagę brane były dwa rozwiązania. Jednym z nich było ponowne ogłoszenie przetargu i tym samym próba znalezienia wykonawcy dla realizacji kompleksowego remontu łącznika. Druga opcja dotyczyła natomiast możliwości wykonania przedsięwzięcia metodą gospodarczą. To znaczy podzielenia go na mniejsze etapy i sukcesywnie przeprowadzania poszczególnych prac. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że zadanie będzie realizowane częściowo. Po pierwsze chcielibyśmy zacząć od modernizacji pokrycia dachowego łącznika. W najbliższym czasie zrobimy rozeznanie cenowe i poszukamy firmy, która mogłaby się tym zająć- mówi burmistrz Honorata Kozłowska.Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!