W szwajcarskim Jenins do października 2013 można zwiedzać norkę hobbita. Dom, którego nie powstydziłby się Bilbo Baggins, jest pełen rekwizytów, obrazów i książek poświęconych Śródziemiu.

Muzeum umiejscowione w rozległej hobbiciej norze można zwiedzać w Jenins we wschodniej Szwajcarii. Powstawało przez kilka lat od 2008 roku. Zostało założone przez Bernda Greisingera, wielkiego fana świata stworzonego przez Tolkiena.

W rozległym, głównie podziemnym obiekcie, znajdują się obrazy, książki, figurki, stroje czy meble nawiązujące do motywów ze Śródziemia.

Obiekt można zwiedzać tylko po wcześniejszej rezerwacji. Dwugodzinne oprowadzanie odbywa się w języku niemieckim, francuskim, włoskim i angielskim. Grupa musi liczyć przynajmniej dziesięć osób. Bilet dla jednej osoby kosztuje 50 franków szwajcarskich czyli ok. 180 zł. Są zniżki dla studentów, rodzin i zorganizowanych grup. Więcej na: The Greisinger Museum

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!