NOWY TOMYŚL Parafianie z kościoła z Jastrzębska Starego wyszli z inicjatywą remontu dachu kościoła. Zebrali pieniądze, poprosili innych o wsparcie. Dzięki ich zaangażowaniu w ubiegłym tygodniu zakończono prace związane ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
NOWY TOMYŚL Parafianie z kościoła z Jastrzębska Starego wyszli z inicjatywą remontu dachu kościoła. Zebrali pieniądze, poprosili innych o wsparcie. Dzięki ich zaangażowaniu w ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z wymianą dachu kościelnej wieży.

- Była to dość szczególna praca, bo na dużej wysokości, a i spadek dachu był spory. Prace trwają dalej. Na wrzesień planowana jest wymiana połaci głównej dachu - powiedział nam wykonawca inwestycji, Antoni Hirt właściciel zakładu Blacharsko - Dekarsko - Budowlanego z Grójca Wielkiego.Jak nas z kolei poinformowała Genowefa Woźniak, sołtys Jastrzębska Starego, remont kościelnego dachu nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie szeregu osób i instytucji. Na szczególne uznanie zasługuje jednak zaangażowanie parafian, którzy nie szczędzili pieniędzy i aktywnie włączyli się do akcji. - Chcielibyśmy wymienić cały dach, ale na to brakuje nam jeszcze trochę pieniędzy. Jestem jednak dobrej myśli i wierzę, że zdobędziemy odpowiednią kwotę, aby we wrześniu faktycznie móc przystąpić do dalszych prac. Mimo to już teraz dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w realizacjo tego ważnego przedsięwzięcia - mówiła nam G. Woźniak.

Każdy, kto chciałby wesprzeć remont dachu może wpłacić pieniądze na specjalnie utworzone w nowotomyskim Banku Spółdzielczym konto parafii p.w. Królowej Korony Polskiej w Jastrzębsku Starym: 48 9058 0000 0000 0006 8374 0001.

Dodajmy, że kościół w Jastrzębsku Starym wybudowano na początku XX wieku. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!