Burmistrz Helwing dał dobry przykład mieszkańcom

Burmistrz Helwing dał dobry przykład mieszkańcom (© M. Matusiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wczoraj w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w Nowym Tomyślu odbył się niezwykły happening. Wiele osób faktycznie wczoraj pieszo, bądź na rowerach udało się do pracy lub na zakupy. Dobry przykład dał burmistrz Henryk Helwing, który garnitur zamienił na sportowy strój dżinsowy, a samochód na rower.

Od godziny 11.00 witał już wszystkich zgromadzonych na zamkniętym tego dnia dla pojazdów mechanicznych parkingu. Dwudzieścia bryczek, pięćdziesiąt koni, setka dzieci i dorosłych mieszkańców - tak w skrócie można opisać to, co działo się w Nowym Tomyślu.

Następnie kilkugodzinne przejazdy po mieście tymi nietypowymi pojazdami konnymi. - Jest wspaniale. Na placu Chopina, na bruku bryczki i kopyta koni wydają taki dźwięk jak dawniej, przed wieloma laty - mówił nam z sentymentem oglądający widowisko jeden z mieszkańców miasta.

Z możliwości przejazdu najchętniej korzystali najmłodsi. Akcję w Nowym Tomyślu połączono z wieloma imprezami towarzyszącymi w szkołach i przedszkolach. Zaangażowało się mnóstwo firm i instytucji, by móc wspólnie bawić się w dniu bez samochodu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!