Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z nowotomyskimi kryminalnymi, na jednej z posesji pod Nowym Tomyślem zlikwidowali dziuplę samochodową. Policjanci zabezpieczyli elementy karoserii i części pochodzące od kilku luksusowych aut, które zostały skradzione w Polsce i Niemczech. W związku ze sprawą zatrzymano trzech mężczyzn, podejrzewanych o paserstwo. Grozi im do 5 lat więzienia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Poznania ustalili, że na terenie jednej z posesji pod Nowym Tomyślem może znajdować się dziupla samochodowa. Funkcjonariusze nie tracąc ani chwili, pojechali sprawdzić tę informację. Wszystko wskazywało na to, że mogą tam być przechowywane części od skradzionych pojazdów. Policjanci nie mylili się.

Wspólnie z nowotomyskimi śledczymi, znaleźli tam elementy karoserii i części samochodowe pochodzące od kilku luksusowych samochodów, które zostały skradzione w Polsce i na terenie Niemiec w 2008 i 2009 roku. Były to między innymi części od dwóch Audi Q7, z których jedno zginęło w Niemczech, a drugie zostało skradziono w Krakowie na szkodę obywatela Austrii, Audi A8 - które zostało skradzione w Tarnowie Podgórnym oraz Porsche Cayenne, które zniknęło w sierpniu br. z Gdyni.

Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 22 i 28 lat. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Następnie w ręce policjantów wpadł kolejny mężczyzna. Jak wynika z policyjnych ustaleń, był on ściśle związany z przestępczym procederem. Policjanci zwalczający przestępczość samochodową, wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!