Policjanci z nowotomyskiej „drogówki” zatrzymali jadącego motocyklem, 37-letniego mężczyznę, który w niespełna minutę złamał tyle przepisów ruchu drogowego, że dostał 28 punktów karnych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wyczyny pirata drogowego na nowotomyskiej obwodnicy zarejestrował wideorejestrator. Szaleńcza jazda poza punktami karnymi skończyła się dla sprawcy również mandatem karnym w wysokości jednego tysiąca złotych.

Policjanci „drogówki” z nowotomyskiej komendy w poniedziałkowe popołudnie pełnili służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideo rejestrator. Około godziny 20:00, kiedy patrolowali nowotomyską obwodnicę w bocznych lusterkach zauważyli zbliżający się z dużą prędkością motocykl, którego kierujący nie zważając na podwójną ciągłą linię wyprzedził nieoznakowanego fiata. Nie stanowiły dla niego również żadnej przeszkody wysepki oddzielające pasy ruchu, które ominął w trakcie wyprzedzana radiowozu, wjeżdżając na przeciwny pas ruchu.

Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg za szaleńcem. Tuż przed zatrzymaniem pirata drogowego wideo rejestrator zanotował także, że mężczyzna jechał 166 km/h. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości jednego tysiąca złotych. Ponadto na koncie sprawcy Waldemara K. mieszkańca gm. Miedzichowo pojawiło się także 28 punktów karnych.

Nowotomyscy policjanci zapowiadają dalszą zdecydowaną walkę z piratami drogowymi.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!