Psijazna polska: sesja zdjęciowa zespołu Oberschlesien z Bytomia Psijazna polska: sesja zdjęciowa zespołu Oberschlesien z Bytomia

(© materiały prasowe/Psijazna polska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Bytomiu przeprowadzono pierwszą akcję "Nowoczesna Polska-PSIjazzna Polska". W sesji zdjęciowej wziął udział zespół Oberschlesien.

Zobacz: Anonse towarzyskie psów w niecodziennym kalendarzu [zdjęcia]


Bytomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt wraz z zespołem Oberschlesien postanowiło pomóc czworonogom. Efektem spotkania jest sesja zdjęciowa w najciekawszych miejscach miasta (ruiny zamku w Parku Ludowym, zabytkowy tramwaj nr 38, elektrownia szombierki).

- Staramy się edukować. Pokazać, że Polska jest przecież nowoczesnym krajem. Są w niej także aktywni, otwarci ludzie, którzy chcą pomagać zwierzakom. Cieszymy się, że do pierwszej akcji zaangażował się zespół Oberschlesien. Artyści zaufali nam w ciemno, kiedy usłyszeli naszą propozycję od razu się zgodzili - mówi Katarzyna Grzegorczyk, prezes zarządu Fundacji Skrzydlaty Pies.

Akcja PSIjazna Polska będzie kontynuowana w różnych regionach kraju. Każda z nich wykorzysta lokalne atrakcje i nawiąże współpracę z działającymi schroniskami i organizacjami pro-zwierzęcymi. Kolejne sesje zdjęciowe mają być przeprowadzone w Krakowie i na Podhalu.

- Chcielibyśmy stworzyć także internetową bazę miejsc przyjaznych zwierzętom. Umieścić w niej hotele, pensjonaty, restauracje oraz sklepy, które tolerują czworonogi. Znajdą się w niej lokale z całej Polski - komentuje Grzegorzyk.

Na zakończenie akcji Fundacji Skrzydlaty Pies zostanie wydany album z najlepszymi zdjęciami. Będzie to też który przewodnik dla osoby chcącej adoptować zwierzaka. Kwota ze sprzedaży albumów zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych Fundacji Skrzydlaty Pies.

Celem akcji jest propagowanie adopcji bezdomnych zwierząt oraz pomocy czworonogom. Za sesję zdjęciową w Bytomiu odpowiadało studio PhotShot.

Zobacz: Pietrucha, Buzek i słodkie psiaki [zdjęcia]
Oberschlesien powstało z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego w 2008 roku w Piekarach Śląskich. Artyści posługują się śląskim etnolektem. Ich muzyka jest porównywana do twórczości  Rammstein. W 2012 roku grupa wzięła udział w show Must Be the Music (zajęła II  miejsce).
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!