Organek rusza w trasę koncertową

Organek rusza w trasę koncertową (© mat. prasowe )

Tomasz Organek i jego zespół ruszają w trasę pod wiele mówiącą nazwą "występy artystyczne".

ORGANEK to klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie rockowe power trio wspomagane organami Voxa. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, Tomasza Organka.

Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.

W maju 2014 roku nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się debiutancki solowy album muzyka zatytułowany "Głupi". Pierwszy singel z płyty, piosenka "Kate Moss" dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów NRD radia Eska Rock. Organek otrzymał również dwie nagrody Prezydenta Miasta Torunia w ramach festiwalu Toruńskie Gwiazdy w kategorii Nadzieja Roku 2014 oraz Płyta Roku 2014. W tym samym roku wraz z zespołem wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie 2014 oraz na Orange Warsaw Festival. W październiku Tomasz Organek został uhonorowany Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego Mateusz Trójki 2014.

Organek - koncerty w 2015 roku

01.02 – Sopot, Sfinks 700
05.02 – Warszawa, Stodoła
06.02 – Elbląg, Mjazzga
07.02 – Białystok, Zmiana Klimatu
08.02 – Olsztyn, Andergrant
12.02 – Wrocław, Stary Klasztor
13.02 – Katowice, HighWay Club
14.02 – Kraków, Zaścianek
12.03 – Toruń, Lizard King

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!