Pełen stadion w Opalenicy. Lech Poznań pokonał Holendrów w sparingu [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Od poniedziałku w Hotelu Remes w Opalenicy trwa drugie już zgrupowanie przedsezonowe piłkarzy Lecha Poznań.

We wtorek ekipa Kolejorza rozgrywała kolejny sparing. Tym razem rywalem Lecha była holenderska drużyna Vitesse Arnhem. Rywal niebiesko - białych w poprzednim sezonie zajął wysokie, piąte miejsce w Eredivisie.

Dobra forma zawodników Dariusza Żurawia w poprzednich meczach, ale i atrakcyjny przeciwnik spowodowały, że opalenicki stadion wypełnił się prawie do ostatniego miejsca.

I choć dopingu nie było, a piłkarze musieli zadowolić się oklaskami, to wystarczyło by w pierwszej połowie Kolejorz zaprezentował się bardzo dobrze.

Skład na pierwsze 45 minut Lecha:
Mickey van der Hart – Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz – Kamil Jóźwiak, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Filip Marchwiński - Darko Jevtić - Joao Amaral.

Większość pierwszej połowy piłkarze Dariusza Żurawia przeważali. Ładnie grali piłką w środku pola, ciekawie uruchamiali skrzydła i stwarzali sytuacje. Brakowało jednak konkretnych strzałów na bramkę. Z minuty na minutę było jednak coraz lepiej. Pierwszy gol padł dopiero po pół godzinie gry, gdy błąd bramkarza Holendrów wykorzystał Filip Marchwiński i otworzył wynik spotkania.

Kilka minut później było już 2:0, a bramkę głową po rzucie rożnym strzelił nowy nabytek Kolejorza - Djordje Crnomarković.

Do przerwy więcej goli już nie padło, a po zmianie stron zmienił się też skład Lecha: Karol Szymański – Tomasz Cywka, Wiktor Pleśnierowicz, Tomasz Dejewski, Jakub Niewiadomski – Jakub Kamiński, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Tymoteusz Klupś (82.Filip Szymczak) – Timur Zhamaledtinov - Paweł Tomczyk.

Na zmianach skorzystała część kibiców, która mogła sobie zrobić zdjęcia ze zmierzającymi do szatni piłkarzami - Amaralem, Gumnym, czy Jóźwiakiem. A co na boisku? Druga jedenastka Kolejorza nie była już tak groźna, jak pierwsza i wynik meczu nie uległ już zmianie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej GALERII ZDJĘĆ z tego meczu.