Lubię kryminały. Ta jednak powieść wywoływała u mnie mieszane uczucia. No bo jak ciekawie może rozwijać się wątek kryminalny opowiadany z perspektywy psa, który jak wiadomo, ma dość ograniczone możliwości komunikowania ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Lubię kryminały. Ta jednak powieść wywoływała u mnie mieszane uczucia. No bo jak ciekawie może rozwijać się wątek kryminalny opowiadany z perspektywy psa, który jak wiadomo, ma dość ograniczone możliwości komunikowania się z człowiekiem. Co z tego, że coś wie, skoro nie potrafi tego przekazać. A jednak! Chet jest bystry, zdolny i myślący – jakkolwiek dziwnie by to brzmiało. I to on naturalnie – labrador szkolony w elitarnym ośrodku tresury psów policyjnych – doprowadzi do ujęcia bandziorów i uwolnienia zakładniczki. Mimo, że nie ukończył tej wspaniałej szkoły, bowiem przeszkodziła mu w tym zwyczajna słabość… Czyż jednak słabości i nałogi nie są nieodłączną cechą wszystkich detektywów? Na przykład Berniego, który kumpluje się ze swym psem Chetem, ma lekką nadwagę, jest rozwiedziony i czasami wypija za dużo burbona. I cierpi na chroniczny brak gotówki. Dlatego też z wdzięcznością i nadzieją przyjmuje zlecenie odszukania nastolatki, która nie wróciła do domu. Sprawa okazuje się skomplikowana, a dwaj detektywi – Berni i jego pies Chet wkraczają w świat brutalnych mafiosów pochodzenia rosyjskiego. Zarówno Chet, jak i Berni tracą wolność, są wielokrotnie zagrożeni, ale przecież sprawca musi zostać ukarany. Wielka w tym zasługa labradora, który wie o wiele więcej niż należałoby się spodziewać po psie.
Zabawnie jest śledzić rozwój akcji zmysłami psa, z których węch wydaje się odgrywać największą rolę. Największych przeżyć czytelniczych dostarczy ta książka właścicielom psów. Ale i ci, którzy ich nigdy nie mieli będą usatysfakcjonowani.
Jest to pisarski debiut – jakże udany! – Spencera Quinna i jak wieść niesie, pracuje on nad dalszymi przygodami tych dwóch detektywów.
Spencer Quinn, Na psa urok, Wydawnictwo Literackie, cena 29, 90 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!