Trzech piłkarzy Lecha Poznań występowało w sobotę w drużynie biało-czerwonych w spotkaniu eliminacyjnym mistrzostw świata 2010. Na boisku Sparty Praga przez dziewięćdziesiąt minut grał tylko Seweryn Gancarczyk. Sławomir Peszko i Robert Lewandowski weszli po przerwie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To, co wystarcza na naszą ekstraklasę, nie wystarcza w starciu z piłkarzami grającymi w o wiele lepszych klubach. Leo Beenhakker często mówił o poziomie międzynarodowym, i niestety, kolejny mecz potwierdził, że jest różnica w grze przeciwko zawodnikom z ligi tureckiej, belgijskiej czy niemieckiej, a piłkarzom z Jagiellonii Białystok, Odry Wodzisław czy Piasta Gliwice jest kolosalna.

Wielkich zastrzeżeń nie można mieć do Seweryna Gancarczyka, który w Pradze jako jedyny z lechitów pojawił się w podstawowym składzie. Był obok Wojciecha Kowalewskiego najlepszym graczem naszego bloku defensywnego. Gancarczyk popełnił najmniej błędów, ale nie ustrzegł się od kiksu, który mógł mieć poważne konsekwencje.

Pod koniec pierwszej połowy lechita próbował ratować piłkę przed wyjściem na aut. Udało mu się, ale gdyby pozwolił futbolówce opuścić plac gry, prawdopodobnie nic groźnego by się nie wydarzyło. Tymczasem po zagraniu Gancarczyka gospodarze przejęli piłkę, która bardzo szybko trafiła do znajdującego się w idealnej sytuacji Milana Barosa. 28-letni napastnik Galatasaray skorzystał z prezentu i strzelił gola. Na szczęście asystent duńskiego arbitra Bo Larsena dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Czesi jeszcze w przerwie pytali sędziego o motywy tej decyzji, bo telewizyjne powtórki pokazywały, że była ona bardzo kontrowersyjna.

– Błędów było dużo, Czesi wykorzystali ledwie dwa. Gdyby nie Wojtek Kowalewski przegralibyśmy wyżej – przyznał lechita. Pewnym usprawiedliwieniem dla niego i jego partnerów z obrony jest fakt, że po raz pierwszy zagrali w takim ustawieniu.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!