Jak wyglądają zwierzęta "w ludzkiej skórze"? Wspólny projekt malarki Shannon Holt i fotografa Rydera Gledhilla daje na to pytanie fantastyczną odpowiedź.

Amerykańska malarka ciał zaprosiła do swojego pomysłu Rydera Gledhilla i pokazała, że makijaż nie musi ograniczać się do delikatnej korekty naszej twarzy. Artyści przy pomocy farb i ludzi stworzyli niezwykłe obrazy zwierząt.

Dla Holt była to pierwsza próba malowania na ludzkiej skórze. Wcześniej tworzyła już swoje obrazy m.in. na płótnie, papierze, a także drewnie czy metalu.

Skąd pomysł, by stworzyć takie tatuaże?

"Bardzo lubię przyrodę, doceniam ją. Zawłaszcza tę na Florydzie, gdzie mieszkam. Kiedy jadę po autostradzie i widzę przelatującą nad nią czaplę przeżywam chwile grozy. Natura jest niesamowicie piękna, stanowi przykład jak złożony i skomplikowany jest świat. Może dzięki tym pracom choć na chwilę zastanowimy się, czy powinniśmy tak lekkomyślnie ją niszczyć"

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!