Jak wyglądają zwierzęta "w ludzkiej skórze"? Wspólny projekt malarki Shannon Holt i fotografa Rydera Gledhilla daje na to pytanie fantastyczną odpowiedź.

Amerykańska malarka ciał zaprosiła do swojego pomysłu Rydera Gledhilla i pokazała, że makijaż nie musi ograniczać się do delikatnej korekty naszej twarzy. Artyści przy pomocy farb i ludzi stworzyli niezwykłe obrazy zwierząt.

Dla Holt była to pierwsza próba malowania na ludzkiej skórze. Wcześniej tworzyła już swoje obrazy m.in. na płótnie, papierze, a także drewnie czy metalu.

Skąd pomysł, by stworzyć takie tatuaże?

"Bardzo lubię przyrodę, doceniam ją. Zawłaszcza tę na Florydzie, gdzie mieszkam. Kiedy jadę po autostradzie i widzę przelatującą nad nią czaplę przeżywam chwile grozy. Natura jest niesamowicie piękna, stanowi przykład jak złożony i skomplikowany jest świat. Może dzięki tym pracom choć na chwilę zastanowimy się, czy powinniśmy tak lekkomyślnie ją niszczyć"

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!