Powiat NT: Drzewa spadły na auto. Chwile grozy przeżyła kobieta w ciąży. Jej samochód został zablokowany przez powalone podczas wichury drzewa, a konary zatrzymały się na masce auta. W sumie w całym powiecie strażacy interweniowali kilkanaście razy.

Powiat NT: Drzewa spadły na auto - zobacz zdjęcia!Choć wiało przez cały dzień, to apogeum nastąpiło w godzinach późno popołudniowych. Fala silnego wiatru przetoczyła się od zachodu, powalając drzewa, niszcząc znaki i latarnie, a także zrywając linie energetyczne.

W Lwówku porywisty wiatr przewrócił latarnie uliczną W innych miejscach przewracały się głównie drzewa. W Wojnowicach między powalonymi drzewami zablokowany został samochód, którym podróżowała kobieta w ciąży. Tym razem skończyło się jednak na dużym strachu i nie doszło do tragedii. Przypomnijmy, że podczas wichury w sierpniu 2014 oderwany od drzewa konar wbił się w BMW. Zginęła 2-miesięczna dziewczynka.

Od wczoraj do dzisiejszego poranka, czyli godziny 11 strażacy odnotowali 15 interwencji. W niedzielę wiatr ma być nieco słabszy, choć w porywach może osiągnąć 90 km/h.

Ponadto w opalenickim Urzędzie Miasta aktywował się alarm przeciwpożarowy. Przybyli na miejsce strażacy wykluczyli jednak pożar.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!