Powiat NT: Pożary od piorunów .

Powiat NT: Pożary od piorunów - ZDJĘCIA!W czwartek rano nad naszym regionem przeszła potężna burza. Z nieba strumieniami lał się deszcz, a głośne wyładowania atmosferyczne co chwilę uderzały w różne miejsca. Niestety dwa z nich były wyjątkowo niszczycielskie w skutkach.

Około godziny 4.20 nowotomyscy strażacy otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Polnej w Nowym Tomyślu. Ogień pojawił się na poddaszu, najprawdopodobniej właśnie od pioruna. Do działań prócz JRG wysłano również zastęp z Borui Kościelnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się zlokalizować źródło ognia i zgasić płomienie. Z powodu pożaru zniszczeniu uległ sprzęt AGD i RTV, a także cztery metry kwadratowe ściany oraz sufitu i skrzynka z bezpiecznikami.

Kilkanaście minut później wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze, tym razem ze Strzyżewa w gminie Zbąszyń. Piorun trafił tam w stodołę jednego z gospodarstw. Na miejsce natychmiast pojechały wozy z JRG, które kończyły już akcję na Polnej, a także ochotnicy ze Zbąszynia, Strzyżewa, Przyprostyni, Chrośnicy i Łomnicy. Gdy strażacy dotarli do gospodarstwa, ogień trawił już budynek gospodarczy i stodołę, a także znajdujące się nieopodal nich pole ze zbożem.

Natychmiast przystąpiono do akcji. Tym razem silnie padający deszcz pomagał nieco ratownikom przygaszać płomienie. Prócz działań gaśniczych oraz w obronie pozostałych budynków, strażacy do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego udzielali pomocy właścicielowi posesji. Ten doznał poparzeń nóg, gdy próbował sam ratować sprzęt rolniczy.

W wyniku pożaru zniszczony został budynek gospodarczy i stodoły, znajdujące się w nim płody rolne. Niestety w wyniku pożaru spaliła się również trzoda chlewna.

Pomocy pogorzelcom natychmiast udzielili sąsiedzi, a także burmistrz Zbąszynia. Tomasz Kurasiński powiedział nam, że akcja pomocy nadal będzie prowadzona.

Z regionu