Związek Międzygminny Obra, obejmujący swym działaniem teren powiatu wolsztyńskiego, rozpoczął akcję zbierania kartoników po żywności płynnej: zupach, sokach, mleku, śmietanie itp. Jej celem jest ograniczenie ilości składowanych śmieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Coraz więcej żywności sprzedawanej jest w kartonikach, które dotychczas stanowiły problem podczas recyklingu, ze względu na ich konstrukcję: papier, folia aluminiowa lub plastikowa, elementy zamknięcia z twardych tworzyw sztucznych itp. Obecnie udało się ten problem rozwiązać technologicznie i prawnie, a każdy kartonik stał się cennym surowcem wtórnym – mówi Eleonora Mikołajczak z ZMO.

– Do programu przystąpiły Krajowa Izba Gospodarcza Przemysł Spożywczy oraz ZPM Mlecz Sp. z o.o. w Wolsztynie. Obecnie rozmawiamy ze szkołami i chcielibyśmy, żeby mieszkańcy związku również zaczęli segregować te kartoniki. Opróżnione z płynu należy wrzucać do pojemników żółtych, przeznaczonych na plastik.

Na terenie związku można już segregować m.in. makulaturę, szkło oraz baterie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!