Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W ten weekend rozpocznie się ostatni etap przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé , które na przełomie roku odbędzie się w Poznaniu. Do Wielkopolski przyjedzie wtedy ok. 40 tys. pielgrzymów.

W ten piątek do naszego miasta dotrze wielki transport z Taizé. Ciężarówki przywiozą sprzęt, który trafi do Centrum Przygotowań Taizé Poznań. Jego siedziba znajdzie się przy ulicy Mielżyńskiego 24, tuż obok Okrąglaka. To tutaj będą zapadać wszystkie ważne decyzje związane z organizacją tego wielkiego przedsięwzięcia. Członkowie Duszpasterstwa Młodych Archidiecezji Poznańskiej każdego dnia odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze świętem uczniów i studentów z całej Europy. Centrum rusza oficjalnie w przyszły poniedziałek, 21 września.

Wolontariusze i duszpasterze spotkają się także z braćmi z Taizé na trzydniowym Forum Młodych, które od piątku do niedzieli potrwa w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Będzie okazja do wspólnej modlitwy i rozważań, a także do poznania niektórych szczegółów organizacyjnych. Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli każdej parafii, które gościć będą młodych pielgrzymów. Bracia z Taizé są pewni, że poznańskiej gościnności nie zabraknie.

- Rodzina, która chciałaby przyjąć młodych ludzi, musi być przede wszystkim gotowa, by podzielić się z obcym przecież człowiekiem zwykłą polską gościnnością. Wystarczą dwa metry kwadratowe na osobę w ogrzewanym pomieszczeniu - mówi brat Marek. poznaniak, od 32 lat członek wspólnoty z Taizé .
Centrum Przygotowań Taizé Poznań, tel. 061 655-96-66, email: info@taize-poznan.pl.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!