Z tarasami na szczycie wieżowca, z ośrodkami SPA i wellness, basenami i widokiem na niemal cały Poznań. Inwestorzy prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych, lepszych hoteli.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z tarasami na szczycie wieżowca, z ośrodkami SPA i wellness, basenami i widokiem na niemal cały Poznań. Inwestorzy prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych, lepszych hoteli.

Obecnie w biurze obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta spoczywa aż dwanaście projektów budowy hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Inwestorzy są na różnych etapach przygotowań. Wiadomo, że wielki boom został nieco przyhamowany przez kryzys. Hotelarze nie kierują się tylko tym, że Poznań został miastem, w którym odbędą się mecze Euro 2012. Impreza trwa najwyżej miesiąc, a oni muszą myśleć, w jaki sposób zapełnić pokoje także po jej zakończeniu, czy Poznań jest na tyle atrakcyjny turystycznie, że prawie dwa tysiące pokoi o podwyższonym standardzie i cenie będzie wykorzystywanych.

Według UEFA Poznań na Euro 2012 powinien posiadać ponad 1950 pokoi w hotelach 5-gwiazdkowych. Obecnie jest niecałe 800, 1335 4-gwiadkowych, a jest ich połowa. – Za to jeżeli chodzi o pokoje 3-gwiazdkowe przekraczamy zapotrzebowanie aż 6-krotnie – mówi Sebastian Bedekier, dyrektor biura obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta.

Do końca 2011 roku mają powstać trzy hotele 4- gwiazdkowe. Inwestorzy mają już pozwolenia na budowę. Obok Centrum Handlowego Malta hiszpańska firma Neinver postawi hotel na 90 pokoi, przy ulicy Kolejowej stanie budynek ze 190 pokojami sieci System, a przy Dworcu Zachodnim będzie stupokojowy Qubus.

Zainteresowane wybudowaniem w stolicy Wielkopolski hoteli są także: firma AQA Polska (u zbiegu ulic Dolna Wilda i Droga Dębińska), która zamierza wybudować kompleks hotelowo-rekreacyjny ze 150 pokojami. 200 pokoi powstanie też przy ulicy Wałbrzyskiej. Tam inwestorem będzie firma Tompol SA. Przy ul. Solnej chce budować Radisson SAS, hotel 4-gwiazdkowy z 255 pokojami. Chęć budowy zgłosiła także Hydrobudowa i Giant, który chciałby postawić kolosa z 450 pokojami. Do tego dochodzi zaplanowana budowa wieżowca według projektu Daniela Libeskinda firmy Wechta. To kolejne 160 pokoi o standardzie 5-gwiazdkowym.

Nieoficjalnie wiadomo, że budową hotelu w Poznaniu interesują się m.in.: austriacki Warimpex razem z Louvre Hotels, Hilton, Bass Hotels and Resort, a także m.in. Orbis, należący do grupy Accor, który inwestuje przede wszystkim w obiekty klasy ekonomicznej. Możliwe, że zainwestują także mniejsi inwestorzy: Hotel System i Comfortexpres mają w planach kilkaset modułowych hotelików zlokalizowanych przy stacjach benzynowych.

Są także wnioski o zgodę na budowę niewielkich butikowych hotelików w kamienicach. Będą miały po 20-30 pokoi o różnym standardzie i, co ważne dla przyjeżdżających do Poznania, także cenach.
Niektórzy inwestorzy jeszcze przed rozpoczęciem budowy zastrzegają, że po Euro mogą obniżyć standard pokoi o jedną gwiazdkę, a co za tym idzie, i cenę. W ten sposób chcą zachęcić turystów i gości biznesowych do odwiedzania ich hoteli.

Wielkopolskie gminy mają wyznaczone tereny pod budowę hoteli, ale jak na razie o inwestorach jest cicho. Euro 2012 nie boi się Hotel Olimpic we Wronkach. Hotel jest wyznaczony jako miejsce pobytu tzw. „UEFA Family”. Wkrótce baza hotelowa zostanie rozwinięta tak, by mogło z niej korzystać 60 osób. Hotel będzie prowadzić wypożyczalnię rowerów oraz sprzedaż mapek ze szlakami. W strefie marzeń jest natomiast powstanie Nature Fitness Park we współpracy z lasami państwowymi i władzami lokalnymi.

współpraca: Krzysztof Sobkowski

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!