Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na przestrzeni ostatnich lat Malta miała okazję kilkukrotnie stać się areną dla rywalizacji najlepszych załóg w niecodziennej dyscyplinie sportowej, jaką są regaty smoczych łodzi. Sukces organizacyjny Mistrzostw Europy w roku 2002 sprawił, iż w roku 2003 i 2008 powierzono właśnie Poznaniowi organizację najbardziej prestiżowych zawodów sezonu, jakimi są Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi.

W zeszłym roku mistrzostwa odbyły się na Malcie (26-28.08.2008) Widowiskowość sportu, posiadana na Malcie infrastruktura oraz wyjątkowo radosny klimat panujący podczas zawodów zadecydował, iż konkurencją tą zainteresowali się także amatorzy. W latach ubiegłych regaty Lech Dragon Boat Cup dostarczyły mnóstwa wspaniałej zabawy startującym załogom. Wielkie emocje i zaciętą rywalizację pamiętają zapewne wszystkie osady oraz licznie zgromadzeni kibice.

Na bazie tych właśnie doświadczeń, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji ogólnodostępnej imprezy sportowo-rekreacyjnej pod nazwą „Lech Dragon Boat Cup”.

Regaty Łodzi Smoczych, w których o łączną pulę nagród w wysokości 4 700 zł rywalizować między sobą będą 12 osobowe zespoły składające się z 10 wioślarzy, 1 bębniarza i sternika, rozegrane zostaną na Torze Regatowym Malta w Poznaniu w dniu 13.09.2009 r. na dystansie 200m. Ze względu na rekreacyjny charakter imprezy i udział w zabawie drużyn amatorskich (zakładowych, środowiskowych, itp.), które do tej pory nie miały okazji pływać na Smoczych Łódkach, organizator zapewnia możliwość obsady na stanowisku sternika, profesjonalnego zawodnika który zostanie dołączony do każdej 11 – osobowej osady w drodze losowania (osoba ta nie stanowi formalnie członka osady). Podobnie jak w ubiegłym roku w trakcie zawodów przed trybunami funkcjonować będzie klub uczestnika regat, z którego w formie piknikowej (stoisko gastronomiczne, megapiłkarzyki, bungee run) można będzie obserwować zawody i dopingować uczestników. W ciągu całego przygrywać będzie również zespół muzyczny

Warunkiem uczestnictwa w regatach jest ukończony 15 rok życia w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda prawnych opiekunów.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!