Tak wygląda obecnie stadion przy ul

Tak wygląda obecnie stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Według harmonogramu piłkarze będą mogli zagrać na nim już 22 listopada tego roku. Zakończenie wszystkich prac na tym obiekcie zaplanowano z kolei na połowę 2010 roku (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Modernizacja stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu idzie zgodnie z planem – tak przynajmniej twierdzi wykonawca inwestycji, a także Ryszard Dembiński, prezes spółki Euro Poznań 2012, która jest odpowiedzialna za budowę obiektu.

Jak się jednak okazuje, ich optymizmu nie podzielają członkowie Rady Nadzorczej Euro Poznań 2012. Dotarliśmy do listu wysłanego do prezydenta Poznania. Członkowie rady informują w nim Ryszarda Grobelnego o możliwych opóźnieniach w przebudowie stadionu. Jeśli te przypuszczenia się sprawdzą, to będzie to oznaczało, że mecze poznańskiego Lecha będzie można obejrzeć na Bułgarskiej dopiero w przyszłym roku.

– ... Rada Nadzorcza wyraża obawę co do terminowego zakończenia inwestycji. Występujące problemy zagrażają bowiem dotrzymaniu terminów wskazanych w harmonogramie modernizacji stadionu – napisali w liście do prezydenta członkowie rady.

– Istotnie, rada nadzorcza spółki wystosowała takie pismo – potwierdza „Polsce Głosowi Wielkopolskiemu” Ryszard Grobelny. – Nie widzę w tej sytuacji nic nadzwyczajnego i szokującego, bo w toku pracy nad tak wielkim projektem zdarzają się tarcia, trzeba o nich mówić i rozwiązywać problemy. Tak będzie i w tym wypadku – przekonuje.

W całej sprawie chodzi o brak kompletnej dokumentacji projektowej. Jest ona niezbędna do dalszej modernizacji stadionu przy ul. Bułgarskiej. Według Rady Nadzorczej Euro Poznań 2012 winne są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. To właśnie one miały nie przekazać całej dokumentacji projektowej.

Przedstawiciele POSiR bronią się przed zarzutami. – Całość dokumentacji została przekazana spółce – twierdzi Janusz Rajewski, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Obiekt uzyskał pozwolenie budowlane, zatem musiał ją posiadać – podkreśla dyrektor.

Ryszard Dembiński, prezes spółki Euro Poznań 2012 utrzymuje, że harmonogram modernizacji stadionu zostanie dotrzymany. Potwierdził jednak, że w czasie spotkania z radą nadzorczą spółki rozmawiano o problemach związanych z dokumentacją projektową.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!