Adam Skórnicki, mistrz Polski z 2008 roku Adam Skórnicki, mistrz Polski z 2008 roku

Adam Skórnicki, mistrz Polski z 2008 roku (© T. Stręk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ligowy sezon żużlowcy PSŻ/Milion Team Poznań zakończyli już w sierpniu. W najbliższą sobotę o godzinie 14 zapraszamy kibiców sportu żużlowego na stadion w Lasku Golęcińskim. W turnieju motoAllegro Szlaka Piastowska spore emocje gwarantowane. Zawodom patronuje "Polska Głos Wielkopolski".

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, gwiazdą poznańskiego turnieju będzie Emil Sajfutdinow. Rosjanin, w tegorocznym cyklu Grand Prix, trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium - w Pradze, Goeteborgu i Krsko. Rafał Dobrucki, jeden z liderów Falubazu Zielona Góra i wielokrotny reprezentant kraju, już wkrótce walczyć będzie o złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Adam Skórnicki, reprezentujący w tegorocznym sezonie barwy Lotosu/Wybrzeże Gdańsk, jest i pozostał ulubieńcem poznańskich fanów. Wszak "Skóra" trzy lata był liderem Skorpionów.

Oprócz wspomnianego tercetu o zwycięstwo w tegorocznej Szlace Piastowskiej walczyć będą - bracia Michał (Włókniarz Częstochowa) i Mateusz (PSŻ/Milion Team) Szczepaniakowie, Robert Miśkowiak (Lazur Ostrów), Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno), Norbert Kościuch (PSŻ), Maciej Piaszczyński (Orzeł Łódź), Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) i Robert Kościecha (Unibax Toruń).

Nie tylko wyścigi na cztery okrążenia w lewo będą atrakcją sobotniego popołudnia na uroczo położonym stadionie w Lasku Golęcińskim. Miłośników pop-rocka zapraszamy na koncert formacji Pectus, której wokalistą i liderem jest Tomasz Szczepanik. Wspominana rzeszowska grupa muzyczna podczas ubiegłorocznego festiwalu w Sopocie otrzymała "Słowika" publiczności. Największym przebojem zespołu jest utwór "To, co chciałbym ci dać".

Występ kabaretu Łowcy.B ze Śląska oznacza sporą dawkę dobrego humoru. - Cieszymy się niezmiernie z zaproszenia na Szlakę Piastowską. Jeżeli chodzi o mnie, to będę po raz pierwszy na zawodach żużlowych - przyznaje bytomianin Mariusz Kałamaga, jeden z liderów kabaretu. - Słyszałem, że motocykle, na których startują zawodnicy, nie mają hamulców. To niesamowite. Ktoś powiedział mi także, że kiedy skręca się w prawo, to... i tak jedzie się w lewo (śmiech) - opowiada Kałamaga. Po chwili namysłu przyznaje, że byłby w siódmym niebie, gdyby w Poznaniu mógł przejechać się na motocyklu żużlowym. - Jeśli stworzycie mi taką możliwość, to zapewniam, że odstawię niezłe widowisko - śmieje się Kałamaga.

Przypominamy, że bilety na tegoroczną Szlakę Piastowską można nabywać w biurze klubu, na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej, w kasach stadionu a także za www.ticketpro.pl i www.szlakapiastowska.pl.

Jutro także nie zabraknie emocji na golęcińskim torze. O godzinie 16 rozpocznie się turniej w ramach młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Wielkopolski. Na starcie stanie także Patryk Dudek, wychowanek Falubazu Zielona Góra, zwycięzca leszczyńskiego finału mistrzostw Polski juniorów.

Program zawodów
14.00 - prezentacja zawodników
14.30 - występ kabaretu Łowcy.B
15.30 - pierwszy wyścig
18.00 - koncert grupy Pectus

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Więcej na temat: