Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Chwaliszewo ma wielką szansę, by przestać być najbardziej zaniedbaną i zapomnianą dzielnicą Poznania. Od przyszłego roku jej ulicami będzie prowadził turystyczny szlak ze Starego Miasta na Śródkę.

Rozpoczęła się także rewitalizacja ulicy Czartoria. Szkoły prowadzą akcje sprzątania ulic i skwerów. Wszystko to za sprawą członków Stowarzyszenia Chwaliszewo, które powstało w maju tego roku. – Zaczynamy konkretnie rozmawiać na temat spraw Chwaliszewa z władzami Poznania – mówi Jerzy Ruciński, prezes Stowarzyszenia. – Po spotkaniach z zastępcą prezydenta Poznania, Mirosławem Kruszyńskim, na którym przedstawiliśmy plany działania i możliwości współpracy, spotkaliśmy się z Lechem Podbrezem, kierownikiem oddziału rewitalizacji.

Przedstawicielom Stowarzyszenie bardzo zależy na współdziałaniu z Urzędem Miasta w sprawie rewitalizacji dzielnicy. – Staramy się zainteresować władze także finansowym uczestnictwem w odnawianiu Chwaliszewa – opowiada Ruciński. – Do tej pory większość prac przeprowadzana była przez prywatne firmy. Teraz udało nam się nawiązać kontakt z urzędnikami i władzami starej gazowni i mamy wiele planów wspólnych działań.

Być może uda się dołączyć Chwaliszewo do planu rewitalizacji Śródki, dzięki temu powstałby szlak prowadzący z Rynku na Ostrów Tumski do katedry, a za 3 lata także do centrum multimedialnego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!