29 września recydywista Andrzej W 29 września recydywista Andrzej W

29 września recydywista Andrzej W. zamordował 21-letniego Dawida K. (© Materiały policji)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prokuratura ujawnia szczegóły zabójstwa na dworcu PKP Poznań Główny. 29 września recydywista Andrzej W. zamordował 21-letniego Dawida K. Powód? Recydywista zaczepiał jednego z kręcących się po dworcu nastolatków, a 21-latek stanął w jego obronie. To tak bardzo zdenerwowało Andrzeja W., że wyciągnął nóż i pchnął 21-latka.

Dawid K. odsunął się od napastnika, odrzucając jednocześnie nóż, który uderzył w nadwozie taksówki (tej samej, którą Andrzej W. przyjechał na dworzec), a później spadł na ziemię. Dawid K. przeszedł do holu dworca, gdzie przewrócił się i zmarł.

Recydywista odpowie za zabójstwo, a taksówkarz - za poplecznictwo. Wcześniej prokuratura nie chciała mówić, na czym miało polegać zacieranie śladów, dziś jest to jasne.

- Ustalono, że Jan D. usuwał z nadwozia samochodu ślady krwi pozostawione przez nóż oraz widział, co z narzędziem zrobił podejrzany - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Zaznacza, że Jan D. nie przyznaje się do winy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!