Poznaniacy wygrali mistrzostwa Polski Sprawni Razem [ZDJĘCIA]

Leszek Gracz
Poznaniacy wygrali mistrzostwa Polski Sprawni Razem
Poznaniacy wygrali mistrzostwa Polski Sprawni Razem Jacek Olewniczak
Wielki sukces odniosła poznańska ekipa na mistrzostwach Polski w narciarstwie zjazdowym Sprawni Razem, które odbyły się w Zakopanem 18 grudnia. Poznań reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 i absolwenci tej szkoły, którzy obecnie uczą się w ZSZ nr 2 w Poznaniu.

Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach. Wśród dziewcząt młodszych triumfowała Natalia Mielcarek a Ula Pyszkowska była trzecia. W rywalizacji dziewcząt starszych Angelika Mikołajczak wywalczyła trzecie miejsce.

We współzawodnictwie chłopców młodszych poznaniacy zajęli całe podium. Wygrał Łukasz Mikołajczak, Mateusz Mikołajczak był drugi a Wojtek Wierzbicki trzecie. W starszej grupie chłopców Robert Mikołajczak zdobył srebrny medal a Dariusz Skrzypczyński brązowy.

Poznaniacy zdobyli 8 z 12 medali i tym samym wywalczyli dla Wielkopolski puchar i tytuł najlepszego województwa w narciarstwie zjazdowym.