"Hiszpanka" "Hiszpanka"

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę, 18 stycznia, Łukasz Barczyk pojawi się na przedpremierowym pokazie "Hiszpanki" we Wrocławiu.

Łukasz Barczyk to jeden z najważniejszych polskich filmowców młodego pokolenia. Jest autorem czterech filmów fabularnych: "Patrzę na ciebie, Marysiu", "Przemiany", "Nieruchomy poruszyciel", "Gli Italiani", pokazywanych i nagradzanych na festiwalach na całym świecie, oraz wielu spektakli telewizyjnych.

W filmie "Hiszpanka" przenosimy się do 1918 roku. Z Londynu do Warszawy, żeby objąć tekę premiera niepodległej, zmierza kompozytor, pianista i mąż stanu, Ignacy Jan Paderewski. Polskie ziemie zachodnie wciąż pozostają pod rządami Prus. Wizyta mistrza w Poznaniu może stać się impulsem do kolejnego powstania. Prusy próbują powstrzymać Paderewskiego, wzywając na pomoc podejrzane i mroczne siły, nad którymi jednak nie potrafią zapanować. Grupa jasnowidzów i spirytystów, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych, usiłuje uchronić Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium, Doktora Abuse. Intryga osnuta wokół wyzwoleńczej walki Polaków opowiedziana jest z wielkim dystansem do historii. Metody walki o niepodległość narodu przypominają tu magiczne praktyki rozpowszechnione na przełomie wieków. Przy wirującym stoliku toczy się też melodramat - między bohaterami rodzi się miłość, dla której trzeba będzie ponieść największą ofiarę.

Film "Hiszpanka" wejdzie do kin 23 stycznia. Prapremierę we Wrocławiu zaplanowano na 18 stycznia. Projekcja rozpocznie się o godz. 16.00.

Zobaczcie zwiastun filmu "Hiszpanka"


Filmy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!