Na ławkach przed kościołem pełnią dyżury przez całą dobę

Na ławkach przed kościołem pełnią dyżury przez całą dobę (© Michał Nicpoń)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Parafianie z Radawnicy koło Złotowa dopięli swego. Niechciany przez nich ksiądz nie obejmie tej parafii. Metropolita bydgoski zmienił swoją decyzję i wyznaczył nowego proboszcza. Jego wprowadzenie do kościoła św.Barbary zaplanowano na jutrzejszy wieczór.

Od prawie tygodnia wierni blokowali kościół parafialny. Zatarasowali do niego wejście, przy którym ustawiają „posterunki” przez całą dobę. – Proboszcz miał przejąć parafię ósmego września. Rozmawialiśmy z dziekanem, że na takiego proboszcza się nie zgadzamy, ale zupełnie nas zignorował, dlatego uznaliśmy, że proboszcza do parafii nie wpuścimy – tłumaczy Jerzy Januszewski, członek rady parafialnej w Radawnicy.

W powszedni dzień przed kościołem parafialnym stała grupa prawie 50 osób. Wejście do kościoła było zagrodzone czerwoną taśmą, a przed główną bramą ustawiono trzy rzędy ławek, na nich siedziało kilkanaście osób.

Co takiego jest w księdzu Czesławie U., że tak bardzo mieszkańcom wsi się naraził? Oni sami szczegółów nie chcą zdradzać, bo zamierzają grać fair i za plecami nikogo nie oczerniać. Twierdzą jednak zgodnie, że za księdzem ciągnie się niejasna i podejrzana przeszłość.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  joker (gość)

  Diecezja bydgoska nie posiada metropolity a jedynie ordynariusza podlegającego metropolii w Gnieźnie. Jeśli panie Michale Nicpoń piszecie już jakiś artykuł i pisz pan autentyczne info bo przez takie błędy powstają takie same plotki jak te, że ten ksiądz jest gejem a znam go bardzo dobrze i wiem że nim nie jest.

  czarek (gość)

  Takie artkyły staja sie okazja pokarmem ,pogardy dla kosciola wyzywania sie ateistow,komuchów innych Palcza na biede bez pracy a walcza z kim ?

  pyruś (gość)

  A więc po raz kolejny kościół i kler jest zakłamany. Mówią o tym, że homoseksualizm jest zły, a sami mają z nim do czynienia, co widać po sprawie abp. Peatza. Po za tym jak zawsze kuria milczy.

  zet (gość)

  w jaki sposób jest przez władze miasta faworyzowany a w jaki sposób się odwdzięcza, trudno nie zgodzić się z tą opinią!

  umpel (gość)

  A ileż to księżulków jest w Polsce uczciwych, pracowitych, żyjących zgodnie tak, do czego zostali powołanie??? Zdecydowana większość to handlarze sakramentów świętych (sprzedają sakramenty za pieniądze), pazerni na pieniądze i majacy gdzieś godność człowieka. Ludzi kler traktuje jak dojne krowy. Tylko KASA, ŻYCIE W LUKSUSACH się liczą, NIC WIĘCEJ. KAASSSAAA, PODPORZĄDKOWANIE SOBIE LUDU CIEMNEGO, ...! - oto tajemnica wiary!!