Są jeszcze nieznani, a już na tyle utalentowani, by podzielić się swą muzyką ze słuchaczami. Rozpoczynamy prezentacje wielkopolskich wykonawców, którzy awansowali do regionalnego finału "Przebojem na antenę" - ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Są jeszcze nieznani, a już na tyle utalentowani, by podzielić się swą muzyką ze słuchaczami. Rozpoczynamy prezentacje wielkopolskich wykonawców, którzy awansowali do regionalnego finału "Przebojem na antenę" - konkursu-trampoliny do kariery dla muzycznych debiutantów. Na początek - poznański zespół Babilon.

Pierwsi są już na starcie, choć na razie tylko alfabetycznie. Są też najbardziej doświadczoną formacją w piątce finalistów - grają już od sześciu lat, a swe piosenki zebrali na kilku wydawanych własnym sumptem płytach ("Grzeszne Plemniki", "Z drugiej strony patrząc", "Wycieczka po Wolność" i "Nie spłonie"). Teraz marzą o oficjalnym debiucie, a w jego realizacji może pomóc pierwszy hit - taki, jak wybrana przez nasze jury "Ziemia".

- Wybór piosenki o ekologicznym przesłaniu to nie przypadek. Nasz perkusista Mariusz Błajet ukończył ochronę środowiska na UAM, jest ekologiem z zawodu, brał udział w wielu akcjach w obronie zagrożonej przyrody - przybliża tematykę utworu Wojciech Klessa, gitarzysta i wokalista Babilonu. Trzecim członkiem ekipy jest od niedawna basista Piotr Francuzik.

"Ziemia" to utwór, którego punkt ciężkości wypada dokładnie pomiędzy określeniami "punk" i rock". Takie są też inne utwory poznaniaków, wcześniej inspirujących się także muzyką reggae.

"Ziemia" jest częścią szerszej muzycznej całości, zatytułowanej "Alterwizje". - Tak zatytułowaliśmy nasze widowisko muzyczne - w czasie koncertu wyświetlamy teledyski, które pomagają w przedstawieniu rozbudowanej historii. "Alterwizje" są opowieścią poety, który przemierza miasto, chcąc odnaleźć siebie podczas tej wędrówki. Gdy po wielu perypetiach wydaje się, że jest to możliwe, w jego życie wkraczają edukatorzy... - wyjaśnia Wojciech Klessa, dając tym samym powód do doszukania się w ambitnym projekcie Babilonu wpływu The Who czy Green Day - twórców najsłynniejszych rockowych concept-albumów.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!