Dziewięć placów zabaw powstało w gminie Przemęt w ramach programu „Żyjmy zdrowo – Razem!”

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pieniądze na jego realizację gmina pozyskała z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Dzięki temu nowe miejsca zabaw zorganizowano w Buczu, Mochach, Kaszczorze, Osłoninie, Nowej Wsi, Starkowie, Radomierzu, Przemęcie i Siekowie, przy wszystkich placówkach przedszkolnych. Budowa pochłonęła ponad 400 tys. zł, z czego 85 proc. to środki pozyskane z zewnątrz.
Place zabaw to część projektu, który w gminie Przemęt realizowany jest od ubiegłego roku. Na realizację całego przedsięwzięcia gmina dostała 85 proc. dofinansowania, czyli 736.982 euro, przeznaczając z własnego budżetu 130.056 euro. Dzieci już skorzystały z badań laryngologicznych, ortopedycznych i stomatologicznych, odbywały się systematyczne zajęcia z logopedą, wyjazdy na basen i gimnastyka korekcyjna. Najmłodsi otrzymywali też codziennie świeże owoce, warzywa i przetwory mleczne. Po wakacyjnej przerwie wsparcie nadal jest realizowane. W czterech przedszkolach utworzone zostały też grupy integracyjne.

Do wszystkich przedszkoli trafił też sprzęt komputerowy i multimedialny. Placówki zostały wyposażone w zestawy komputerowe wraz z wielofunkcyjnymi drukarkami, elektronicznymi rzutnikami oraz ekranami.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!