Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rakoniewice: Spółdzielnia socjalna sprzedaje podpałki

Malwina Korzeniewska-Michalak
arch. stowarzyszenia
Rakoniewice: Spółdzielnia socjalna sprzedaje podpałki w kolejnych punktach. Spółdzielnia Socjalna „Serce” po trzech latach działalności nabiera większego rozpędu. Od przyszłego roku chcą wystartować z cateringiem

Miejsce, w którym praca dla osób niepełnosprawnych ma wymiar terapeutyczny, chce poszerzyć swoją działalność i zachęcić kolejnych, lokalnych przedsiębiorców do wspierania idei aktywizacji zawodowej tych, którzy są społecznie wykluczeni.

Praca działa motywująco, daje napęd do życia, dlatego tak ważne jest, aby uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogli się rozwijać i tak się dzieje. Chętnych do pracy nie brakuje. Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu grodziskiego, z myślą o których utworzono warsztaty, zarabiają, muszą się wykazać i pokazać, że mają siłę rano przyjść do pracy.

- Pomysłów na rozwój mamy wiele. Przed cały rok zajmujemy się produkcją podpałek do pieców, kominków, grilla i to jest już produkt, lokalnie znany i kojarzony z nami - wyjaśnia Ewa Kortus, asystent osób niepełnosprawnych w Rakoniewicach. - Weszliśmy we współpracę z siecią marketów ogólnobudowlanych „Mrówka” i tam można kupić nasze podpałki. Chcielibyśmy sprzedawać je też za granicą i w tym zakresie również toczymy rozmowy. Nasz produkt jest opatentowany - dodaje.

Przy produkcji podpałek pracuje sześć osób niepełnosprawnych, jeden asystent, a dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy jest możliwość tymczasowego zatrudnienia stażysty i dodatkowego asystenta. Im większe zainteresowanie produktem, im więcej punktów dystrybucji, tym większa szansa na przeszkolenie kolejnych podopiecznych, którzy będą mieli szansę na podjęcie pracy w spółdzielni.

Początek przyszłego roku przyniesie kolejne dobre zmiany. Rakoniewicka Spółdzielnia Socjalna rozszerza działalność i otwiera catering. - To dla nas duże wyzwanie - podkreśla Ewa Kortus. - Przed podjęciem decyzji zrobiliśmy dokładne rozeznanie rynku i liczymy na to, że naszą ofertą zainteresuje się wiele firm i instytucji - dodaje pani Ewa, która jednocześnie podkreśla, jakie znaczenie dla osób niepełnosprawnych ma bezpośredni kontakt z pracodawcą w zakresie ich aktywizacji zawodowej. - Współpracujemy z kilkunastoma firmami. Zakres usług jest bardzo szeroki. Od zakładu stolarskiego, myjni, mechaniki, po firmę budowlaną. Przedsiębiorcy chwalą obowiązkowość i zaangażowanie naszych pracowników. Ta współpraca układanie się dobrze i bardzo za nią dziękujemy. Dowodzi, że osoby niepełnosprawne z naszego środowiska są akceptowane. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, chętnie rozszerzymy zakres usług. Chętnych proszę o kontakt pod numerem 669-963-182 - dodaje.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto