Uczestnicy zaprzyjaźnionych z rakoniewickim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Serce” uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Grodziska Wlkp., Kościana i Zbąszynia przyjechali na „Warsztatowe pożegnanie lata z kamerą”. Impreza ta jest ukoronowaniem ich przygód z „Filmowej szkoły przetrwania”, która odbywała się latem na rakoniewickiej winnicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas imprezy zorganizowano warsztaty: plastyczny, techniczny, artystyczny i gastronomiczny, prowadzone przez specjalistów w danych dziedzinach. Uczestnicy warsztatów plastycznych pod okiem plastyczki Danuty Chałupki mieli namalować dwa obrazy, jeden pastelami, a drugi farbami. Oprócz obrazów na płótnie wykonywali również szkice oraz kolaż.

Na warsztatach technicznych wykonywano prace z drewna. Uczniowie wycinali różne kształty z desek i malowali je, a chętni uczyli się rzeźbiarstwa od Władysława Schlafki. Najgłośniejsi byli jednak uczniowie warsztatu artystycznego, którzy razem z aktorką Grażyną Wydrowską-Wasiel szaleli na scenie. Dużym talentem kulinarnym wykazali się uczestnicy warsztatu gastronomicznego, ich zadaniem było przygotowanie obiadu dla wszystkich zebranych na winnicy gości. Dzięki Zakładowi Przetwórstwa Mleka Sp. z o.o. „Mlecz” z Wolsztyna, który dostarczył ser, śmietanę i ziemniaki, młodzież mogła przygotować typowo poznańskie danie, pyry z gzikiem, które cieszyło się wielkim powodzeniem.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: