W Rogoźnie odkryty został skarb wczesnośredniowieczny. Dzięki informacjom uzyskanym od miejscowych pasjonatów możliwe było przeprowadzenie badań wykopaliskowych, które zakończyły się w piątek 14 sierpnia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Rogoźnie odkryty został skarb wczesnośredniowieczny. Dzięki informacjom uzyskanym od miejscowych pasjonatów możliwe było przeprowadzenie badań wykopaliskowych, które zakończyły się w piątek 14 sierpnia. Badaniami kierowała archeolog Małgorzata Andrałojć z Poznania. W ich trakcie odkryto nad rzeką Wełną ponad 120 fragmentów dirhemów arabskich i ozdób z IX i X wieku. Zabytki trafią do Muzeum w Rogoźnie.

Odkrycie w Rogoźnie to dziewiąty skarb na terenie Wielkopolski odnaleziony przez grupę pod wodzą Mirosława Andrałojcia. Wcześniej były znaleziska m.in. w Zalesiu, Zbiersku, Obrze i Dębiczu. W sumie szacuje się, że na terenie naszego regionu jest ok. 100 miejsc, w których ponownie można odkryć coś cennego. Już w najbliższym czasie archeolodzy wybierają się na kolejną wyprawę.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!