Ruszyła przebudowa trasy do Grodziska Ruszyła przebudowa trasy do Grodziska

(© Archiwum)

Ruszyła przebudowa trasy do Grodziska.

Ruszyła przebudowa trasy do GrodziskaOd kilku tygodni czynimy starania, aby poinformować Państwa o przygotowaniach do drugiego i trzeciego etapu modernizacji trasy Opalenica - Grodzisk w graniach powiatu nowotomyskiego. Przypomnijmy, że rok temu drogę wyremontowano na odcinku do Urbanowa. Teraz jest kolej na odcinek dalszy, a także wykonanie wyjazdu z samej Opalenicy.

Po tym, jak napisaliśmy o przekazaniu przez gminę dodatkowego, wynoszącego blisko pół miliona złotych wsparcia dla powiatu na inwestycję (wcześniej gmina dała już ponad milion), poprosiliśmy zarządcę drogi o informację o remoncie i harmonogramie robót. Niestety, dwukrotnie otrzymaliśmy wiadomość, że wykonawca remontu nie przedłożył jeszcze do władz powiatu dokumentów. Dodano również, że gdy te wpłyną, zostaniemy o interesujących nas kwestiach natychmiast poinformowani. Tymczasem w minionym tygodniu czytelnicy sami skontaktowali się z nami, sygnalizując, że przy skrzyżowaniu w Urbanowie pojawił się już ciężki sprzęt. Dopytywali czy wiemy coś o utrudnieniach i objazdach.

Okazało się, że modernizacja trasy rzeczywiście ruszyła. Ponownie poprosiliśmy więc o informacje na temat przebudowy. Z przesłanego nam harmonogramu wynika, że prace na odcinku drugim - czyli pozamiejskim - oficjalnie rozpoczęły się 12 czerwca, właśnie na wspomnianej krzyżówce. Tam w najbliższych tygodniach trwać będzie budowa ronda, które zdecydowanie ułatwi komunikację między Opalenicą, Grodziskiem, Urbanowem i miejscowością Terespotockie.

Jeszcze w czerwcu mają odbyć się roboty przygotowawcze w związku z kolejnymi elementami modernizacji takimi jak: przygotowanie pod wylanie nawierzchni asfaltowej na II i III etapie trasy, a także budową ścieżki rowerowej, która wreszcie na całej długości połączy gminę Opalenica z gminą Grodzisk. Budowa ścieżki, według założeń firmy, ma zakończyć się w okolicach końcówki lipca. Natomiast całościowa modernizacja obydwu odcinków drogi, a więc pozamiejskiego z Urbanowa do granicy powiatu oraz miejskiego, a więc ulicy 3 Maja do ronda na obwodnicy miasta, według planów ma być gotowa pod koniec września tego roku.
Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu, bo modernizacja jest dość obszerna. Poprosiliśmy Starostwo Powiatowe o informację o utrudnieniach. Otrzymaliśmy jednak odpowiedź, że pierwsza rada budowy odbędzie się 19 czerwca (już po oddaniu numeru do druku) i wówczas zapadną decyzje o stworzeniu nowej organizacji ruchu na czas remontu.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!