Powiew wakacji czuć jeszcze w lidze piłkarskiej firm na boisku SSP 13 ze sztuczną nawierzchnią. Jesień zaczyna się natomiast w rozgrywkach amatorów wraz ze startem halowej rywalizacji w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i bowlingu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Na sztucznej trawie tym razem mamy podział na I i II ligę. W wyższej klasie zagra siedem drużyn, a w niższej – dziesięć. Ze względu na pogarszającą się aurę rywalizacja będzie się toczyć tylko przez dziewięć tygodni. Najlepsze drużyny poznamy więc pod koniec października – wyjaśnił Maciej Murzynowski, przedstawiciel ligi BSA.

Jej 45. jesienna edycja na dobre rozpocznie się 21 września, kiedy do zmagań przystąpią halowe dyscypliny. – Nie wprowadzamy rewolucyjnych zmian regulaminowych. Poza bowlingiem wszystkie ligi przez pierwszy tydzień będą rozgrywać sparingi. Potem przystąpią do walki o punkty – dodał Murzynowski.

W poznańskiej lidze firm nie mogą występować obecni zawodnicy (zrzeszeni w związkach sportowych) oraz tacy, którzy sport uprawiali wyczynowo w ciągu ostatnich dwóch lat. – Nie ma natomiast obowiązku wystawiania zespołów wyłącznie pracowniczych. Drużyny mogą się składać także z przyjaciół, znajomych i członków rodzin – podkreślił przedstawiciel firmowej ligi.
Zgłoszenia do halowych rozgrywek przyjmowane są do 15 września. Więcej informacji o amatorskiej lidze na stronie www.bsa.poznan.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!