Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sony wprowadza do swojej oferty dwa nowe aparaty klasy kompakt w serii W: Cyber-shot W180 i Cyber-shot W190. Wyposażone w matryce o rozdzielczości 10,1 i 12,1 megapikseli, obiektywy o zakresie ogniskowych 35-105 mm w ...

Sony wprowadza do swojej oferty dwa nowe aparaty klasy kompakt w serii W: Cyber-shot W180 i Cyber-shot W190. Wyposażone w matryce o rozdzielczości 10,1 i 12,1 megapikseli, obiektywy o zakresie ogniskowych 35-105 mm w ekwiwalencie dla małego obrazka i ekrany LCD o przekątnej 2,7 cala, nowe produkty zapowiadają się obiecująco.

Model Cyber-shot W180 wyposażono w matrycę Super HAD CCD o rozmiarze 1/2.3 cala i rozdzielczości 10,1 megapikseli. Drugi aparat - Cyber-shot W190 posiada sensor o takim samym rozmiarze jednak jego rozdzielczość wynosi 12,1 megapikseli. Zakres czułości na jakich pracują obie matryce obejmuje wartości od ISO 100 do ISO 3200. Zarówno ze strony technicznej jak i wizualnej aparaty nie różnią się od siebie niczym. Producent wyposażył nowe kompakty w obiektyw o zakresie ogniskowych 35-105 mm w ekwiwalencie dla małego obrazka (3-krotny zoom optyczny). W obu modelach nie zabrakło znanej stabilizacji obrazu SteadyShot.

Zainstalowane oprogramowanie posiada ulepszony system rozpoznawania twarzy, w której aparat sam koryguje ostrość, parametry ekspozycji oraz balans bieli w celu osiągnięcia najlepszych portretowych efektów. Aparaty wyposażono w funkcję migawki na uśmiech, która automatycznie wyzwala migawkę, gdy fotografowana osoba uśmiecha się. W trybach fotografowania można znaleźć siedem programów tematycznych oraz w menu funkcję retuszu fotografii, która umożliwia kadrowanie oraz korektę czerwonych oczu. Aparaty posiadają ekran Clear Photo LCD o przekątnej 2,7-cala, który wyświetla 230 tysięcy punktów.

Nowe kompakty Cyber-shot W180 i Cyber-shot W190 dostępne będą w trzech kolorach - czarnym, srebrnym i czerwonym.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!