Producent filmu zablokował jego premierę z obawy przed atakami terrorystycznymi. W "The Interview" pojawia się bowiem wątek zamachu na Kim Dzong Una. Prawa do filmu chce odkupić pisarz Paulo Coelho, a potem za darmo udostępnić go internautom.

Od kilku dni w amerykańskich mediach toczy się dyskusja na temat filmu "The Interview" ("Wywiad ze Słońcem Narodu"). Nakręcona w 2013 roku komedia, miała mieć premierę w tym roku. Jednak firma Sony, producent filmu, zdecydowała się nie emitować go w kinach z obawy przed atakami terrorystycznymi. Firma została bowiem zaatakowana przez północnokoreańskich hakerów. Co ich tak zdenerwowało?

"The Interview" to historia dziennikarza prowadzącego program telewizyjny oraz producenta, którzy zostają wciągnięci w międzynarodowy spisek. W filmie pojawia się wątek zamachu na Kim Dzong Una.

Co ciekawe, prawa do filmu za 100 tys. dolarów chce odkupić popularny pisarz - Paulo Coelho, który napisał o tym na swoim Twitterze. Zapowiedział, że udostępni "The Interview" za darmo w Internecie. Zdaniem pisarza, firma Sony nie powinna się uginać pod naciskiem hakerów.
Zobacz trailer filmu "The Interview":


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!