Sukces GSP w Grodzisku

Jakub Czekała Opr.
Archiwum GSP
Sukces GSP w Grodzisku.

W piątkowe popołudnie, na sztucznej płycie stadionu w Grodzisku Wielkopolkim, Orliki Gminnej Szkółki Piłkarskiej zmierzyły się z miejscowym oddziałem Akademii Reissa. Zdecydowanym faworytem byli goście z powiatu nowotomyskiego, a więc podopieczni Arkadiusza Helińskie-go. Ekipa GSP już po pięciu minutach spotkania prowadziła 2:0. Do końca pierwszej połowy, pomimo dużej liczby sytuacji, więcej goli jednak nie padło.
Po zmianie stron nadal było dużo niedokładności. Sytuację uspokoiła bramka na 3:0 zdobyta dziesięć minut po przerwie. Na szczęście końcówka była szczęśliwsza. W ostatnich sześciu minutach zawodnicy GSP zdobyli aż cztery gole, co pozwoliło im na odniesienie zwycięstwa 7:0. Bramki zdobyli: Mateusz Pucicki -2, Albert Fornalik -2, Maksymilian Matusiak -1, Szymon Dybiona -1 i Dominik Pawlak -1.

Skład GSP: Zimny Dawid, Dybiona Szymon, Matusiak Maksymilian, Romanowski Dagobert, Frąckowiak Wojciech, Przybylak Karol, Pucicki Mateusz, Knop Dawid, Pawlak Dominik, Fornalik Albert, Krym Dawid, Pawlak Kamil.
Następniego dnia, w sobotę również w Grodzisku Wielkopolskim, na Orliku przy ulicy 3 Maja, odbył się z kolei pierwszy turniej Żaków F1, w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej grupy 17.
Piłkarze i jedna piłkarka Gminnej Szkółki Piłkarskiej zmierzyli się z trzema miejscowymi zespołami. Po rozegraniu wszystkich spotkań trzy drużyny uzbierały po sześć punktów. Wśród nich najlepszą różnicą bramek legitymują się podopieczni Tomasza Matusiaka.

Tym samym po pierwszym turnieju Żaki F1 zasiedli na fotelu lidera!
GSP -€" GSS Grodzisk Wielkopolski 5:0 (Mateusz Sadowski -3, Maciej Nowaczyk -1 i Nikodem Cichowski -1), GSP -€" GAP Grodzisk Wielkopolski 1:2 (Piotr Izydorski), GSP- UKS Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3:2 (Piotr Izydorski -2 i Mikołaj Mleczak -1). Skład: Matylda Śli-czner,€Franciszek Szałek, Mikołaj Mleczak, Maciej Nowaczyk, Piotr Izydorski, Mateusz Wiśniewski, Nikodem Cichowski, Miłosz Cichowski i Mateusz Sadowski.
Tabela po pierwszym turnieju: 1. Gminna Szkółka Piłkarska - trzy mecze, 6 punktów, 9:4 - stosunek bramek zdobytych i straconych, 2. UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 3 - 6 -10:6, 3. GAP Grodzisk Wlkp. 3 - 6 - 5:6, 4. GSS Grodzisk Wlkp. 3 0 1:9.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani