Nastroje świąteczne Polaków

Nastroje świąteczne Polaków (© mat. prasowy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grupa Energa, która organizuje coroczny konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne miast, postanowiła w tym roku zbadać nastroje świąteczne Polaków. Okazało się, że potrafimy się cieszyć! Święta 2014 sprawiają nam radość!

96% respondentów przyznało, że lubi ulice przyozdobione iluminacjami świątecznymi, a tradycyjna choinka w święta stoi w domach 94% Polaków. W większości jest żywe drzewko - 62%.

Zobacz też: Najpiękniej oświetlone miasto: Głosuj na Poznań!

91% kupuje swoim bliskim prezenty na święta. Najczęściej przeznacza na nie od 251-500 zł - pond 40% badanych. Większym, bo przekraczającym 1000 zł budżetem podarunkowym dysponuje 7,2% mężczyzn i zaledwie 1,4% kobiet.

77% badanych odwiedza w okresie przedświątecznym centra handlowe. Szczególny klimat i wystrój galerii handlowych ceni aż 95% kobiet.

Według 60% osób biorących udział w badaniu na wigilijnym stole nie może zabraknąć karpia. Świąt bez barszczu czerwonego z uszkami nie wyobraża sobie 33%, a pozbawionych pierogów z kapustą lub grzybami 23%.

30% respondentów nic nie irytuje w święta. Tylko 12,4%, jest zmęczonych przygotowaniami i przedświątecznym pośpiechem,. Kobiety bardziej irytują kolejki w sklepach, tłok, szał zakupów, a mężczyzn nadmierna ilość reklam w telewizji i komercjalizacja świąt.

- Z badań wynika że 65% Polaków robi w święta użytek ze swych aparatów fotograficznych. Lubią robić zdjęcia, na których znajduje się rodzina, choinka, dzieci, świątecznie ozdobiony dom lub świąteczne iluminacje miasta (ulice, latarnie, jarmarki) czy szopka bożonarodzeniowa – mówi Jarosław Kozłowski.

Badanie ogólnopolskie zostało przeprowadzone metodą CATI na próbie 503 Polaków przez PBS w grudniu 2014 r. na zlecenie Grupy Energa

Więcej na: www.SwiecSie.pl i Facebook.com/SwiecSie

Skomentu:

Boże Narodzenie 2014. Nastroje świąteczne PolakówZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: