Sylwester w górach. W Wielkopolsce śniegu jest niewiele, ale w polskich górach ujemne temperatury pozwoliły na naśnieżanie stoków. Spadł też naturalny śnieg. Przeczytaj, gdzie już teraz pojeździsz na nartach.

Przedstawiamy stan tras w największych ośrodkach leżących stosunkowo blisko Poznania. Oprócz Sudetów, warto pomyśleć o nieco dalszych Beskidach, do których mamy stosunkowo dogodny dojazd.

Zobacz też: Nie strzelam w sylwestra! Akcja stowarzyszenia Empatia ma sens? [SONDA]

SUDETYZIELENIEC: Śnieg na stokach zalega w ilości od 25 do 60 cm. W sobotę została uruchomiona nowa inwestycja, czyli Skyway Express. Do ruchu oddane są niebieskie kanapy. Gondole zostały odpięte z przyczyn technicznych. Prawdopodobnie zostaną włączone w połowie stycznia. Skyway Express to nie tylko nowe trasy wokół tego wyciągu, ale także możliwość dostania się do schroniska Masarykowa Chata, leżącego już po czeskiej stronie Gór Orlickich. Z górnej stacji wyciągu do schroniska można się dostać bezpłatnym wyciągiem tranzytowym o długości 143 metrów. Na stokach Zieleńca w tej chwili czynne są 4 kanapy oraz kilka wyciągów talerzykowych oraz taśma dla dzieci.

SZKLARSKA PORĘBA: Czynny jest mający 1,5 kilometra Puchatek. Stok jest oświetlony i można na nim jeździć również wieczorami. Kolejne trasy na Szrenicy są w tej chwili zamknięte – trwa ich dośnieżanie.

KARPACZ: Na Kopie czynna jest nartostrada Liczykrupa mająca niespełna 1000 metrów. W najbliższych dniach ma zostać uruchomiona trasa Euro licząca ponad 700 metrów. Z kolei w Białym Jarze, w ośrodku Winterpol, dostępna jest trasa numer 3 o długości 1100 metrów. Znajduje się na niej od 35 cm śniegu. Kolejne trasy są dośnieżane, pada też naturalny śnieg.

CZARNA GÓRA: W ośrodku chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Wielkopolski czynna jest nartostrada C licząca 1200 metrów. Trasa ma status „czerwonej”. Działa także kilka krótszych wyciągów talerzykowych.

ŚWIERADÓW ZDRÓJ: W tej chwili ośrodek jest nieczynny

BESKIDYISTEBNA: Czynny jest zarówno kompleks Zagroń, jak i Złoty Groń. W obu stan tras jest określany jako dobry.

SZCZYRK: W poniedziałek ruszyła „czerwona” trasa FIS na Skrzycznem przy nowej 4-osobowej kanapie. Z kolei w największym Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim ruszyła „czerwona” Golgota oraz „czerwona” z Suchego do Soliska. Trzy kolejne trasy są naśnieżane i powinny być czynne w najbliższych dniach.

KORBIELÓW: W ośrodku Pilsko czynna jest dwuosobowa kolej Baba oraz trasa przy nowej kanapie 4-osobowej o długości 850 metrów z Kamiennej do Solisko. W wyższych partiach na razie jest za mało śniegu i trasy „na górze” nadal są zamknięte dla narciarzy i snowboardzistów.

WISŁA: W mieście Adama Małysza już w tej chwili jest kilka opcji do wyboru. Czynna jest m.in. kolej Nowa Osada, Wisła Cieńków, Wisła Soszów i Wisła Stożek.

Skomentuj:

Sylwester w górach: gdzie pojeździmy na nartachZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiNarty

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Andrzej (gość)

http://interia360.pl/galerie/polska/dolnoslaskie/fotostory/w-zielencu-jest-snieg-jest-slonce-i-panuje-tutaj-radosc,71143